Спеціальні потреби

Сильні вітри і вогняний шторм ускладнюють приборкання пожеж у Каліфорнії


Вогонь вже знищив 500 будинків і змусив евакуювати 200 тисяч людейУ п'ятницю в Південній Каліфорнії співробітники пожежних служб продовжують боротьбу з лісовими пожежами. Сильні вітри призвели до виникнення нового осередку займання на північ від Сан-Дієго.

За інформацією влади, за останні п'ять днів вогонь знищив щонайменше 500 будинків і змусив евакуюватися близько 200 тисяч осіб.Більше 5 700 пожежників і десятки гелікоптерів розпилюють вогнезахисні засоби і використовують воду, щоб уповільнити поширення вогню в основних осередках пожежі.

Пожежі, роздуваються вітрами Санта-Ана із заходу континенту, випалюють цілі райони уздовж тихоокеанського узбережжя - від Лос-Анджелеса до округу Санта-Барбара, який знаходиться за понад 170 кілометрів на північ.Найбільша і найбільш руйнівна пожежа - Томас Файр - спостерігається за 90 км на північний захід від Лос-Анджелеса. Вона вже охопив більш ніж 466 квадратних кілометрів і знищила близько 430 будівель. Пожежникам вдалося взяти під контроль достатню кількість вогнищ поблизу Лос-Анджелеса, щоб дозволити населенню повернутися до своїх домівок.

Нова пожежа, Lilac Fire (або «Бузковий вогонь»), змусила губернатора Джеррі Брауна оголосити надзвичайний стан в окрузі Сан-Дієго. Після того, як вона почалася в четвер, полум'я за лічені години охопило 16 квадратних кілометрів. На шляху вогню виявилися густонаселені житлові комплекси Rancho Monserate Country Club і невелике місто Фолбрук - місцевість, де розбиті сади авокадо і, де розводять коней.Відомство штату щодо боротьби зі стихійними лихами зазначає, що сухі гарячі вітри, що дмуть з пустелі Каліфорнії, і крайня сухість повітря продовжать створювати пожежонебезпечні умови в регіоні аж до неділі.

Об'єднаний шкільний округ Лос-Анджелеса, який є другим за величиною в країні з більш ніж 640 тисячами школярів, закрив понад чверть зі своїх 1 100 шкіл в четвер і п'ятницю. Також були скасовані заняття в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбарі.

Дивіться також: Директор київського офісу Інституту Кеннана про успіхи та провали реформ в Україні

Директор київського офісу Інституту Кеннана про успіхи та провали реформ в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

XS
SM
MD
LG