Спеціальні потреби

Якими будуть стосунки США і Венесуели після перемоги Чавеса


Якими будуть стосунки США і Венесуели після перемоги Чавеса
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
Direct link

Якими будуть стосунки США і Венесуели після перемоги Чавеса

Після нелегкої перемоги на виборах, президент Венесуели Уго Чавес активно перебудовує власний уряд.

Своїм віце-президентом, людиною, яка в разі чого замінить його на посаді, Чавес обрав колишнього міністра закордонних справ Ніколаса Мадуру. Це призначення особливо важливе, зважаючи не ракове захворювання Чавеса. Мадура - колишній водій автобуса та завзятий революціонер, відомий своїми тісними зв'язками з кубинськими лідерами - Фіделем та Раулем Кастро.

Після того, як Уґо Чавесу довірили управляти країною ще наступні 6 років, його прихильники висипали на вулиці Каракаса, на кілька днів перетворивши місто на суцільний карнавал. Хав’єр Медіна каже, що святкує, бо Уґо Чавез є президентом бідних і робочого класу:

«Він – президент бідних, а не президент багатих. Він президент бідних».

Вибори також продемонстрували, що жителі Венесуели розділені на два протилежні табори: тих, хто підтримує Чавеса з його моделлю соціалістичної держави і антиамериканською риторикою, і тих, хто підтримує Капрілеса, його головного опонента, який виступав за вільний ринок і тепліші стосунки зі США та Заходом.

Для світу перемога Чавеса означає продовження напружених стосунків Венесуели з Америкою. Уґо Чавес, будучи палким критиком Сполучених Штатів, знайшов собі однодумців серед ворогів США, таких як Куба, Іран та Сирія.

На свою першу прес-конференцію після перемоги Уґо Чавес з’явився бадьорим і в гарному настрої. Він заявив, що 54 відсотка, які проголосували за нього, – це мандат довіри виборців, які доручили йому продовжувати вести соціалістичну політику:

«Країна проголосувала за конституційність політичного курсу, економічного курсу, соціалістичного, тобто за напрямок соціалізму».

«Він – президент бідних, а не президент багатих»
прихильник Уґо Чавеса
Чавес також заявив, що готовий до діалогу з опозицією. Втім, відразу попередив – в ключових питаннях він не ітиме на жодні компроміси. Мілос Алкалей – колишній заступник міністра закордонних справ, сьогодні приєднався до лав опозиції. Він каже, що опозиція хоче бачити реформи, орієнтовані на ринок, а також тепліші стосунки з демократичними країнами:

«Тому що наші стосунки мусять бути не з Ахмадінеджадом чи сирійським Башаром аль-Ассадом. Чи з лівійським диктатором на зразок Каддафі. Наші стосунки повинні будуватися на взаємоповазі з усіма країнами».

Натомість Уґо Чавес не втомлюється висловлювати підтримку сирійським лідерам і критикувати, як він це називає, нову еру західного імперіалізму:

«Сирія – це суверенна країна, як наприклад Лівія чи Венесуела, чи як Сполучені Штати. Як будь-яка інша країна світу. А що, коли ми не погоджуємося з цим? Але ж ми мусимо погоджуватися, адже якщо ми скажемо ні, то чому б нас відразу не закидати бомбами? Дестабілізувати? Це не правильно», - заявив Чавес.

При всьому цьому президент Венесуели говорить, що підтримує Барака Обаму на наступних президентських виборах США.
XS
SM
MD
LG