Спеціальні потреби

Уґо Чавес змагається за життя і за президентство


Уґо Чавес змагається за життя і за президентство
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00
Direct link

Уґо Чавес змагається за життя і за президентство

У неділю венесуельці вирішать, чи готові вони зробити довічним президентство Уґо Чавеса, який вже 14 років керує країною і перетворив її на анклав комфортного соціалізму у південній півкулі. Суперником скандального правителя виступає Енріке Капрілес, але, як зауважують експерти, насправді назаваді президентству Чавеса стоїть стан його здоров’я. Уґо Чавес хворіє на рак і пройшов вже цілу серію операцій.

Чи вірять у нього венесуельці, чи задоволені вони соціальними програмами, щедро підгодованими нафто доларами – це і буде вирішуватися у неділю.

Напередодні виборів Уґо Чавес пришвидшив роботи на фінансованих урядом будівництвах у Каракасі. Проекти Чавеса прості, як абетка – безробітні отримують роботу, будуючи доступне житло для бідних. Всі задоволені. Фінансується така ідилія грошами від продажу нафти. Вже тривалий час нафтодолари забезпечують Чавесу прихильність виборців.

Повний бак бензину у Венесуелі коштує менше, ніж пляшка води. Прихильників чинного президента, таких як Рамон Гонзалес, не турбує те, що за безплатною їжею від уряду треба стояти в черзі. Головне, що вона є.

Критика чинного президента кажуть, що націоналізація проведена Чавесом, та ручне керування цінами в країні позбавили економіку динаміки. Вони також вказують на значний рівень злочинності у країні.

На цих виборах венесуельська опозиція об’єдналась навколо Енріке Капрілеса, колишнього губернатора , який обіцяє зберегти соціальні програми та водночас зробити країну відкритішою для бізнесу. Його прихильники хочуть змін в країні.

Соціологи кажуть, що Чавес має більшу підтримку, проте не зміг сильно відірватись від конкурента. Навіть прихильники Чавеса незадоволені неефективністю та клановістю уряду.

Тож у неділю на виборчих дільницях венесуельці вирішать, чи хочуть вони ще Соціалізму від Чавеса, чи вже готові змінити провайдера.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG