Спеціальні потреби

Секс-скандал з голлівудським продюсером набирає нових обертів


Гарві Вайнстін

Екс-держсекретар Гілларі Клінтон і екс-президент Барак Обама засудили відомого американського продюсера Гарві Вайнстіна, якого звинувачують в сексуальних домаганнях

Голлівудський продюсер Гарві Вайнстін заперечив звинувачення про сексуальне насилля щодо 13 жінок і зґвалтування трьох із них, про що раніше написало видання The New Yorker.

Як повідомила речниця Вайнстіна, «будь-які твердження про секс за невзаємною згодою безумовно заперечені паном Вайнстіном».

10 жовтня американський журнал The New Yorker опублікував статтю, в якій йшлося про те, що 13 жінок зазнали сексуальної наруги з боку голлівудського кінопродюсера Гарві Вайнстіна. Зокрема, троє жінок сказали, що він їх зґвалтував. Одна з жінок, як повідомило видання, зберігала мовчання протягом 20 років, побоюючись, що Вайнстін її «знищить».

За даними тижневика, в березні 2015 року поліція записала розмову Вайнстіна з однією з цих жінок – італійкою – в одному із нью-йоркських готелів, але тоді справа не зазнала розвитку.

65-річний Вайнcтін продюсував багато з найславетніших і комерційно успішних фільмів останніх 30 років, в числі яких «Закоханий Шекспір», «Секс, брехня і відео» та «Англійський пацієнт». Він керував компанією Miramax, а згодом разом зі своїм братом Бобом заснував продюсерську компанію Weinstein.

Однак кар'єра кіномагната стрімко впала після того, як минулого тижня газета New York Times повідомила, що Вайнстін, відомий в Голлівуді своїм прагненням контролювати процес кіновиробництва і частими спалахами люті, протягом майже тридцяти років здійснював сексуальні домагання. У статті стверджується, що Вайнстін негласно виплатив компенсації, щонайменше, восьми жінкам, котрі звинувачували його в домаганнях.

Минулого тижня продюсер заявив: «Те, як я поводився з колегами в минулому, завдало багато болю, і я щиро прошу за це вибачення». Пізніше він спростував частина заяв зі статті і заявив, що має намір подати в суд за наклеп.

У п'ятницю Вайнстін пішов у відпустку, однак у неділю рада керуючих компанії заявила, що «в світлі нової інформації та неналежної поведінки Гарві Вайнстіна, яка з'явилася в останні кілька днів», його негайно звільнили.

В останні роки Вайнстін вкладав багато коштів в передвиборні кампанії політиків-демократів і боротьбу за різні ліберальні ідеї. Однак у світлі повідомлень про сексуальні домагання з його боку багато демократів поспішили перевести на благодійність суми, рівноцінні вкладенням Вайнстіна.

Колишня перша леді США і кандидат у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон написала у Twitter, що вона шокована поведінкою Вайнстіна.

«Я була шокована і приголомшена одкровеннями про Гарві Вайнстіна. Поведінку, описану жінками, не можна терпіти. Їхня мужність і підтримка інших людей є критичними для того, щоб допомогти зупинити подібну поведінку», - сказала Клінтон у своїй заяві.

Поведінку Вайнстіна також засудили екс-президент Барак Обама і його дружина Мішель.

«Мішель і я з огидою сприйняли повідомлення про Гарві Вайнстіна. Будь-який чоловік, який принижує жінок таким чином, повинен бути засуджений і притягнутий до відповідальності, незалежно від його багатства або статусу», - йдеться в спільній заяві Обами і його дружини, яке наводить телеканал CNN.

Також стало відомо, що дружина Вайнстіна і матір двох його дітей Джорджіна Чепмен повідомила, що залишає чоловіка.

«Моє серце розривається від болю за всіх жінок, які зазнали нестерпні страждання унаслідок цих непробачних дій. Я вирішила залишити чоловіка. Турбота про моїх маленьких дітей - на першому місці, і я прошу засоби масової інформації зараз поважати моє приватне життя», - заявила вона.

65-річний Вайнстін і 41-річна Чепмен одружилися в 2007 році, у них двоє спільних дітей.

Дивіться також: Північнокорейські хакери, ймовірно, викрали секретні документи південнокорейських військових

XS
SM
MD
LG