Спеціальні потреби

На полях Харківщини дозрівають результати допомоги USAID дрібним фермерам


Як США піднімають українське село. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Як США піднімають українське село. Відео

USAID допомагає піднятися дрібним фермерам на Харківщині. Малим виробникам, що мають кілька гектарів землі і бажання працювати, надають кредити і новітні технології. До яких результатів це призводить, можна побачити на демонстраційному полі соняшнику в селі Петровському, що в Балаклійському районі Харківської області.

На Харківщині достигають соняхи. Вже скинули свої жовтні протуберанці й стоять, похиливши важкі голови, що аж репаються від насіння.

Господар поля не приховує втіхи: вже видно, урожай буде щедрий. А рік – із прибутками. Хоча спершу, каже, сумнівався. Бо сіяв на виснаженій землі, засміченій бур’янами. Але он які соняхи вигнались; спекотне літо їм не зашкодило, ніяка хвороба заразиха, що лютує на сусідніх полях, не причепилась.

USAID відкрило у Києві третій центр допомоги вимушеним переселенцям. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Тепер – прогнозує – серед місцевих фермерів з’являться охочі наслідувати його приклад.

Дрібний фермер Валерій Каськов говорить:

«Усім подобається моє поле. Усі ж добре знають, яке воно було. Усі проїздили повз, стежили за розвитком. У нас люди досвідчені, розуміють, що й до чого. І всі бачать, що дуже добрий результат».

У Валерія 30 гектарів землі, і він зве себе «дуже маленький фермер». Спершу йому бракувало усіх складових, потрібних для успіху. Ні фінансів, ні якісного посівного матеріалу, ні знань про нові технології. Звернувся до проекту Агроінвест Агентства США з міжнародного розвитку. І ось – допомогли отримати кредит у кредитній спілці, насіння, відпорне до хвороб – у всесвітньовідомої фірми DuPont Pioneer, поради з передових технологій – від агрономів-спеціалістів, з перших рук.

Кримські пасічники розповіли про характер бджілок у Росії та Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Говорить керівник проекту USAID «АгроІнвест» Ерік Блайх:

«У фермерів є багато можливостей вчитися. Але ці можливості обмежені для дрібного і середнього виробника. Тому ми зробили це демонстраційне поле: щоб передати місцевому малому фермеру і таким, як він, сучасні технології від кращих агрономів світу».

Україна вже зараз лідирує в експорті соняшникової олії. Якщо підняти дрібного виробника, дати йому дещицю ресурсів – нагодує себе і весь світ.

У цьому переконаний Джон Пеннел, заступник директора місії USAID в Україні, Білорусі і Молдові:

Українське cудочинство взялись ремонтувати USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Українські фермери відомі в усьому світі умінням і працелюбністю. І тут невеличка інвестиція з боку Сполучених Штатів може дати величезний ефект. Ми сподіваємося, що цей Харківський проект стане моделлю для подібних інвестицій і в інших областях країни».

Місцеві фермери поки що думають. Підраховують: які видатки, які прибутки. А в Агроінвесті усіх скептиків запрошують на консультацію до фахівців

Запрошує їх Наталя Ліщитович, експерт проекту USAID «Агроінвест»:

«Приходьте, рахуйте і працюйте. Кажіть, чого не вистачає. Технології – ось будь ласка, їх можна здобути, бачите? Це не є чимось фантастичним. Так, для малого виробничника раніше сказати – технології компанії «Піонер» – це космос. А зараз ось на цьому полі, тут у Балаклійському районі, це чудо тут сталося».

Дивіться також: Як американська допомога поставила на ноги український Почаїв

Як американська допомога поставила на ноги український Почаїв. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

XS
SM
MD
LG