Спеціальні потреби

Деякі українські реформи дають лише «косметичний ефект» - Carnegie Europe


Names of the 86 victims are seen on a memorial for the victims of the July 14 fatal truck attack on the Promenade des Anglais in Nice, France.
Names of the 86 victims are seen on a memorial for the victims of the July 14 fatal truck attack on the Promenade des Anglais in Nice, France.

Досі Україна запровадила лише обмежену кількість дійсно системних реформ, а більшість схвалюваних законопроектів, хоч і корисні, дають лише косметичний ефект. Про це йдеться в огляді українских реформ, опублікованому впливовим аналітичним центром Carnegie Europe.

Серед позитивів огляд виділяє досягнення «щонайменше тимчасової макроекономічної стабільності», дерегуляцію, відкриття доступу до інформації, реформи в енергетичному центрі, очищення банківського сектору та антикорупційні заходи.

Виконавча влада розділена між президентом та головую уряду і через це сприятливу для реалізації реформ нагоду було втрачено

У сфері політичних реформ Carnegie Europe називає успіхом відновлення політичної системи після її обвалу у лютому 2014 року, але звертає увагу, що реформи не створили в Україні «добре працюючу демократичну систему».

«Виконавча влада розділена між президентом та головую уряду і через це сприятливу для реалізації реформ нагоду було втрачено. Нагляд законодавців за роботою уряду лишається слабким, а парламентська опозиція не виступає у якості противаги уряду. Темп судової системи низький, а влада досі контролює діяльність судів», - йдеться у документі.

Звіт приділяє увагу і реформам правоохоронних та безпекових структур України.

«Армія, нацгвардія та міліція поступово отримають кращу техніку та підвищують здатність відповідати на виклики, які з'явились через конфлікт з підтримуваними Росією сепаратистами», - йдеться у звіті.

Аналітичний центр також висловив свою думку щодо перебігу децентралізації.

«Децентралізація потенційно може завершитися створенням добре збалансованої, значно децентралізованої системи управління державними коштами. Але вона несе і ризики. Вона може значно збільшити рівень заборгованості та корупції на місцях, і створити проблему із наповненням місцевих бюджетів (fiscal vulnerabilities). Запровадження місцевого податку на нерухомість є прогресивним заходом, але багатьом громадам необхідна технічна допомога для створення системи адміністрування цього податку. Головне джерело надходжень до місцевих бюджетів - податок на прибутки - лишається прив'язаним до місця роботи, а не проживання. Це створює перекіс із розподілом податкових надходжень на користь більш заможних громад та підриває плани запровадити місцеві податкові збори. Децентралізація і надалі лишатиметься складним питанням», - відзначає звіт.

Дивіться також: Реформи можливі лише під наглядом з Європи, США - експерти про Україну

Реформи можливі лише під наглядом з Європи, США - експерти про Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG