Спеціальні потреби

USAID допоможе Україні «перезавантажити» судову систему


Українське cудочинство взялись ремонтувати USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Українське cудочинство взялись ремонтувати USAID. Відео

Зареєструвати бізнес або нерухомість в Україні вже з квітня можна буде по Інтернету. Переведення публічних сервісів в електронний формат – лише одна з низки правових реформ, які Міністерство юстиції провадить за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку. Сьогодні Мінюст підписав Протокол про співпрацю з програмою USAID «Справедливе правосуддя».

«Сьогодні ми тут, щоб підписати протокол…»

Агентство США з міжнародного розвитку допоможе Мінюсту реформувати судову систему. USAID надасть експертів та фінанси, аби нещодавно прийняті закони «Про справедливий суд» та «Про очищення влади» були реалізовані. Разом з американськими колегами українські юристи попрацюють також над тим, аби спростити реєстрацію бізнесу та нерухомості. Як анонсовано, більшість таких сервісів скоро переведуть в електронний формат – без черг, без бюрократії, взагалі без контакту з чиновниками.

Говорить керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Дейвид М. Вон:

«Люди хочуть, щоб їхні справи в судах розглядалися швидко і справедливо. Тому наш проект «Справедливе правосуддя», фінансований урядом США, підтримує правові реформи в Україні. З допомогою програми запроваджено прозорий процес добору суддів, коли будь-який правник, що хоче бути суддею, мусить пройти стандартний тест, перевірку знань. Такого не було раніше. Ми так само допомагаємо зробити суддів відповідальними. За підтримки USAID з’явилася електронна форма скарги про суддівське порушення. Громадянин, з яким суддя повівся несправедливо, заповнює скаргу на вебсайті, і цю скаргу розглядає кваліфікаційна комісія. Такі новації, історії успіху нам треба тепер поширити на всю країну».

XS
SM
MD
LG