Спеціальні потреби

Чи можуть американці прожити на «харчові талони»?


Одна з таких соціальних програм, яку можуть автоматично скоротити внаслідок провальної роботи суперукомітету – це програма харчової допомоги бідним. На сьогоднішній день родина з двох осіб, в середньому, отримує у вигляді талонів на харчі трохи більше тридцяти доларів на тиждень, що і так зовсім небагато.

Група лідерів єврейської, християнської та мусульманської громад у Вашингтоні вирішили перевірити, що можна купити на ці гроші у звичайному супермаркеті. Втім, ситуація ускладнювалася тим, що на все про все вони мали витратити не більше 31,5 долара. Саме стільки, в середньому, у межах харчової програми американський уряд сьогодні надає бідним. Найбільше цю програму допомоги знають за назвою «талони на харчі». Їх дають тим родинам, у яких не має грошей навіть на продукти. Але, скільки таких американців – запитує представник Єврейської Ради громадських зв’язків, рабин Стів Ґутов:

«Нас таких 48 мільйонів. Це не 48 тисяч, і навіть не 488 тисяч. І навіть не 4 мільйони 800 тисяч. Нас – 48 мільйонів, які щодня недоїдають».

На виділені кошти треба купити їжі, щоби вистачило на тиждень. Тож духовні лідери закликають і інших американців теж виступити проти скорочення бюджету на допомогу тим, хто недоїдає.

З часу рецесії 2008-го року кількість бідних, які приєдналися до програми, зросла на 60%. Критики кажуть, що програма не допомагає зменшити кількість голодних. Кенон Пеґ Чемберлін з Національної ради американських церков свого часу жила за рахунок талонів на харчі. За її словами, Америка сьогодні стоїть перед вибором:

«Ми будемо нацією, яка має співчуття, до чого закликає нас Господь? Чи нацією жадібності?».

Але рабин Стів Ґутов каже, що подолання бідності не є пріоритетним питанням для політиків:

«Вони багато говорять про те, як допомогти середньому класу. Але небагато думають про те, як допомогти бідним».

Втім, він каже, що допомога бідним відіграє настільки важливу роль у релігійних законах, що ці лідери не мали іншого вибору, як стати на захист програми допомоги голодуючим.

XS
SM
MD
LG