Спеціальні потреби

Американці збудували в Миколаєві маслоекстракційний комплекс


Американський завод за 280 мільйонів у Миколаєві це лише перші кроки - переконаний Порошенко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Американський завод за 280 мільйонів у Миколаєві це лише перші кроки - переконаний Порошенко. Відео

У проект вкладено сотні мільйонів доларів – одна з найбільших західних інвестицій за останні роки. Комплекс у морському порту дозволить суттєво збільшити потужності для експорту за кордон зерна та олії, а компанії із Сполучених Штатів обіцяють продовжити інвестувати в український агросектор.

Ще три роки тому на цьому місці був пустир, порослий чагарником. Сьогодні тут, на території Миколаївського морського порту виріс красень-завод з металу і бетону. Виробничо-перевантажувальний комплекс Бунге-Україна – один із найпотужніших і наймодерніших в Україні і в усій Європі. Тут перероблятимуть мільйони тон олійних культур та зернових. Продукцію вантажитимуть на кораблі та відправлятимуть на експорт по всьому світу – в Євросоюз, Індію, Китай.

Говорить голова ради директорів «Бунге лімітед» Патрік Лупо:

«Ми інвестували в наші проекти в Миколаєві 280 мільйонів доларів. Нині збудований маслоекстраційний комплекс – справжній витвір мистецтва. Цей проект свідчить про те, що ми віримо в майбутнє України».

Інвестиція американської компанії Бунге – одна з найбільших в українську економіку за останні роки. Комплекс екологічно безпечний, працюватиме на твердому паливі із лушпиння соняшникового насіння.

Стівен Фішер, керівник Сітібанк Україна, каже:

«Це шедевр технологій-насучасніші світові зразки. Надзвичайно ефективне виробництво. Ми пишаємося, що фінансово підтримали цей дуже важливий проект у Миколаєві».

На урочистий запуск комплексу прибув президент Порошенко, який сказав:

«Впевнений у тому, що це лише перші кроки американських інвесторів на українській землі. Перші, але дуже необхідні. Бо зараз саме той час, коли ми чекаємо американських інвестицій».

Введення в експлуатацію комплексу дозволить суттєво збільшити обсяги експорту української сільгосппродукції – на 1 млн тонн на рік. Крім того, зміниться структура експорту. За кордон продаватимуть не лише сировину, а й продукцію агробізнесу.

Про інвестиції в український агросектор серйозно думають і інші компанії зі Сполучених Штатів. Як каже американський урядовець, тут величезні можливості для бізнесу.

Говорить заступник міністра сільського господарства США Майкл Скузе:

«Я прибув сюди з делегацією представників 5 штатів та бізнесменами, які вивчають можливості для інвестицій в агробізнес та двосторонньої торгівлі. І, щиро кажучи, я вражений побаченим. Українці можуть випускати конкурентну продукцію. Ці величезні доглянуті поля соняшника! Одна справа чути про це, а інша – побачити на власні очі. Переконаний, що в агросектору України блискуче майбутнє».

Дивіться також: Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом

Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG