Спеціальні потреби

Світовий банк прогнозує ріст ВВП України, якщо конфлікт не погіршиться


«Витрати на реструктуризацію банків та реформування держпідприємств - нові виклики перед фінансовим оздоровленням України», - звітує Світовий банк.

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України у 2016 році на 1%, і на 2% щороку у 2017-2018. Про це йдеться у доповіді, опублікованій на сайті Світового банку у вівторок 6 січня.

«Українська економіка може трохи відродитись у 2016-2018 роках, при послабленні конфлікту на сході і продовження прогресу програми реформ із МВФ», - повідомляє у звіті Світовий банк.

«Утім хоча більшість українського боргу була реструктуризавана, мораторій на виплату Росії посилює невизначеність навколо резолюції щодо боргової суперечки між країнами. Витрати на реструктуризацію банків та реформування державних підприємств можуть стати новими викликами перед фінансовим оздоровленням», - застерігають експерти.

Російська окупація Криму та напруга у відносинах між Києвом та Москвою вплинула загалом на економічну ситуацію у Європі та Центральній Азії

Минулого року рівень української інфляції неодноразово тримався на рівні 50%, - йдеться у доповіді, - загалом інфляція в Україні торік склала 12%.

Російська окупація Криму та напруга у відносинах між Києвом та Москвою вплинула загалом на економічну ситуацію у Європі та Центральній Азії - звітує Світовий банк. Міжнародні санкції щодо Росії та зниження цін на нафту значною мірою послабили впевненість інвесторів у цей регіон.

ВВП Росії у 2015 році впало на 3,8%. Економічний спад найбільш негативно позначився на економіки України, Вірменії, Молдови, Киргизстану, Таджикистану.

Яресько: Я була вражена реальними масштабами кризи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Утім вже 2016 рік має виявитись для Росії кращим минулого року, спад ВВП прогнозується на рівні 0,7%.

На 2017-2018 роки Світовий банк прогнозує Росії ріст ВВП в межах півтора процента щороку.

При цьому вказується, що рішення міжнародної спільноти зняти або запровадити нові санкції може вплинути на ці прогнози.

Дивіться також: Про обвал на біржах Китаю треба знати це.

Про обвал на біржах Китаю треба знати щонайменше це. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG