Спеціальні потреби

CША і Україна підписали угоду про митну співпрацю


Представники США та України підписують угоду

Наша спільна мета - досягти належного дотримання закону і сприяти більш ефективній торгівлі між нашими країнами – представник США Ґил Керліковські.

Уряди Сполучених Штатів і України підписали угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями.

«Дуже символічно, що саме в цей період ми підписуємо угоду між прикордонними органами США і України. Ми вважаємо, що митна система потребує стрімких реформ», – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Від України угоду підписав голова ДФС Роман Насіров, з американського боку– уповноважений з питань захисту митниці та кордону США Ричард Ґил Керліковські.

«У червні 2015 року, перебуваючи з візитом в США, ми домовилися з Ґилом Керліковські підписати нову угоду. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували текст угоди. Після перемовин та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас угоди, вона нарешті підписана», – заявив Насіров.

У свою чергу, Ґил Керліковські наголосив на важливості підписаної угоди. Зокрема, за його словами, вона створює необхідну нормативно-правову базу для обміну інформацією щодо виконання митних правил, дає можливість обміну досвідом у цій сфері та удосконалення співпраці країн, що сприятиме забезпеченню національної і економічної безпеки.

«Угода, яку ми підписали сьогодні, є свідченням нашої спільної мети - досягти належного дотримання закону і сприяти більш ефективній торгівлі між нашими країнами», - зазначив він.

Роберт Ґил Керліковські також високо оцінив роботу прикордонної служби України. Він також подякував прем’єр-міністру за персональне лідерство і відповідальність у реформуванні митної та прикордонної сфер.

Цей проект ініціювала українська сторона. У 2012 році американській стороні запропонували розглянути питання підписання нової угоди між Кабміном України та урядом США про взаємну адміністративну допомогу в митних справах.

Дивіться також: «Місія МВФ не дуже задоволена тим, що побачила в Києві» – Андерс Аслунд

Заява МВФ по Україні "означає, що Фонд не впевнений у новому уряді" - економіст Аслунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

XS
SM
MD
LG