Спеціальні потреби

AstraZeneca: Випробування у США підтвердили дієвість вакцини і не виявили вищого ризику тромбів


Випробування вакцини AstraZeneca у Сполучених Штатах, а також у Чилі та Перу за участі 32 4499 добровольців виявили, що вона на 79% запобігала симптоматичним захворюванням на COVID-19 і на 100% дозволяла уникати важкого перебігу хвороби й потреб госпіталізації.

Приблизно 20% добровольців були віком понад 65 років, і дві дози вакцини, введені з чотиритижневим проміжком, захищали тих старших людей так само як і молодших.

Ми готуємося подати ці висновки в Адміністрацію з контролю над харчами та ліками у США і до застосування мільйонів доз в Америці, коли буде надано дозвіл.

Дані цих випробувань будуть подані Федеральній адміністрації з контролю над харчами та ліками США для очікуваного дозволу на використання тієї вакцини у Сполучених Штатах.

Фармацевтична компанія AstraZeneca повідомляє, що спеціальний комітет окремо вивчав результати випробувань стосовно загрози утворення тромбів і «не виявив зростання ризику тромбозу серед 21 583 учасників».

Вакцину AstraZeneca вже застосовують у Європі, але багато країн ЄС майже на тиждень призупиняли щеплення нею, очікуючи додаткових перевірок.

Результати американських випробувань додалися до недавніх висновків Європейського агентства лікарських засобів, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я, які проводили додаткові аналізи наслідків застосування вакцини AstraZeneca через побоювання можливих побічних наслідків.

19 березня Європейське агентство лікарських засобів оголосило, що та вакцина безпечна й дієва, на чому наголошує також ВООЗ.

Вакцину AstraZeneca використовують і в Україні, де вона закуплена з Індії під маркою Covishield.

Удар по довірі

Оприлюднені 22 березня результати міжнародного опитування засвідчили, що у найбільших країнах Європи довіра людей до вакцини AstraZeneca зазнала значного удару на тлі повідомлень про виявлення згустків крові у деяких людей після щеплень.

Опитування компанії YouGov показало, що вже наприкінці лютого європейці мали більше побоювань щодо вакцини AstraZeneca у порівнянні з вакцинами від коронавірусу компаній Pfizer і Moderna.

А повідомлення про тромби ще більше зашкодило репутації вакцини AstraZeneca.

Опитування YouGov охопило 8 000 людей у семи європейських країнах і виявило, що у Франції, Німеччині, Іспанії та Італії вакцину AstraZeneca вважали радше небезпечною ніж безпечною.

В Німеччині 55% вважали її небезпечною, а у Франції, де сумніви стосовно AstraZeneca поширювалися раніше, цей показник був ще вищий - 61%.

Дослідження виявило, що лише у Великій Британії, де ту вакцину почали використовувати найраніше у Європі, негативні повідомлення у ЗМІ не вплинули на рівень довіри.

77% опитаних британців заявили, що вважають вакцину AstraZeneca безпечною.

Дивіться також: Чому Північний Потік-2 може стати однією з найбільших перешкод у відносинах США з Європою? Відео

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG