Спеціальні потреби

США: кількість жертв торнадо знижено до 24 осіб


За найостаннішими даними місцевої влади штату Оклагома, внаслідок нищівного торнадо, який пронісся у вівторок над містечком Мор зі швидкістю вітру до 320 кілометрів на годину, загинули 24 людини.

Раніше повідомлялося про загибель 51 особи. Влада пояснює, що під час хаосу, який утворився при штормі, рятувальники порахували тіла загиблих двічі. Щонайменше 240 людей отримали поранення.

В управлінні медичної експертизи Оклагоми повідомили, що число жертв стихії, ймовірно, зросте оскільки пошуково-рятувальні роботи тривають.

Президент Барак Обама оголосив Оклагому зоною стихійного лиха і розпорядився про надання потерпілим районам федеральної допомоги.

Розташоване поблизу адміністративного центру штату Оклагома-Сіті, Мор став одним з найбільш постраждалих від стихії населеним пунктом.

Внаслідок торнадо знищено житлові будинки, підприємства та школи. У Морі були повалені дві школи, і прибулим на місце рятувальникам довелося витягувати дітей з-під уламків.

Стихія перетворила тихий і спокійний район Мора на купу уламків. Команди рятувальників розбирають завали зі зламаних дощок, понівеченого металу та інших матеріалів у пошуках жертв, які могли опинитися в пастці.

Метеорологи кажуть, що грози є звичайним явищем в цю пору року для Оклагоми і сусідніх штатів - регіону, який отримав назву «Алея торнадо». Синоптики пояснюють, що руйнівні торнадо з'являються в результаті особливого поєднання вологого повітря у поверхні землі і вітру - як у землі так і вище в атмосфері.

Ніхто не може з точністю передбачити місце виникнення торнадо, але в Центрі передбачення штормів роблять все можливе, щоб попередити населення.

Буде потрібно кілька днів, щоб оцінити кількість жертв і збитки, завдані торнадо. При цьому, загроза появи нових торнадо в регіоні - зберігається.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG