Спеціальні потреби

США розробили «план Б» для постачання зброї сирійським повстанцям


Газета The Wall Street Journal пише, що влада США піде на це тільки в разі провалу перемир’я і відновлення повномасштабних бойових дій.

Центральне розвідувальне управління США і його регіональні партнери розробили плани постачання поміркованим повстанців в Сирії потужнішого озброєння, якщо півторамісячне перемир'я провалиться.

Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.

Посилаючись на неназвані джерела серед офіційних осіб США та інших країн, газета пише, що підготовка до так званого «плану Б» в основному полягає в поставках перевіреним угрупованням повстанців збройних систем, які допоможуть їм завдавати ударів по авіації і артилерійських позицій сирійського режиму, який користується підтримкою Росії.

За даними газети, підготовчі заходи обговорювалися на таємній нараді керівників розвідслужб на Близькому Сході незадовго до вступу в силу угоди про припинення вогню 27 лютого і в ході наступних контактів між спецслужбами.

Чиновники, поінформовані про ці дискусії, повідомили, що в ході цих зустрічей члени коаліції отримали попередні запевнення з боку ЦРУ, що їм буде дано дозвіл на розширення підтримки поміркованої сирійської опозиції, зазначає Wall Street Journal. Члени коаліції погодили основні положення «плану Б», але конкретний список озброєнь, які можуть появитися на полі бою, повинен спочатку бути затверджений Білим домом.

За словами джерел газети, ЦРУ дало ясно зрозуміти своїм союзникам, що нові озброєння можуть бути передані повстанцям тільки в разі провалу перемир'я і зриву політичного мирного процесу («плану А») і відновлення повномасштабних бойових дій.

Американська влада направила російським колегам, які підтримують режим Башара Асада своєю авіацією, послання, в якому говориться, що поміркована опозиція не збирається припиняти боротьбу, і відновлення повномасштабних бойових дій може створити додаткову небезпеку для російських пілотів, повідомляє Wall Street Journal.

XS
SM
MD
LG