Спеціальні потреби

Німеччина назвала стеження за друзями «неприйнятним»


Протестувальник у Німеччині
Протестувальник у Німеччині
Німеччина заявила, що в разі інформація про те, що Агентство національної безпеки США (АНБ) прослуховувало низку офісів Євросоюзу і отримало доступ до внутрішніх комп'ютерних мереж ЄС підтвердиться, то тоді таке стеження за найближчими союзниками є «неприйнятним».

Про це заявила прес-секретар канцлера Німеччини Анґели Меркель у понеділок у Берліні, зазначивши, що взаємну довіру необхідно відновити.

Нагадаємо, у суботу в статті у німецькому тижневику Der Spiegel повідомляється про те, що АНБ встановило мікрофони в представництвах ЄС у Вашингтоні та Брюсселі і ООН у Нью-Йорку і проникло в комп'ютерну мережу ЄС, аби стежити за телефонними розмовами та отримати доступ до електронного листування і документів. Тижневик повідомляє, що опублікована стаття основана на секретних документах АНБ, отриманих від колишнього співробітника агентства Едварда Сноудена.

Державний секретар США Джон Керрі, який намагається зрушити близькосхідний мирний процес з мертвої точки, сказав, що така інформація йому невідома, зазначивши, одначе, що для багатьох країн «немає нічого незвичайного в тому», щоб вдаватися до заходів на захист власної безпеки.

«Будь-яка країна, яка бере участь у міжнародних відносинах і стурбована національною безпекою, прикладає багато зусиль, щоб захистити свої інтереси, використовуючи для цих цілей інформацію різного роду», - сказав Керрі.

Держсекретар США порушив цю тему в ході зустрічі з верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон за лаштунками конференції АСЕАН у Брунею та пообіцяв повернутися до цього питання після того, як він краще ознайомиться зі справою.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG