Спеціальні потреби

США пообіцяли "витиснути" Сноудена з Росії


США пообіцяли "витиснути" Сноудена з Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

США пообіцяли "витиснути" Сноудена з Росії

Офіційні особи США заявили, що вони будуть тиснути на Росію з вимогою видати колишнього контрактника Національного агентства безпеки Едварда Сноудена. Речник Білого дому Джей Карні нагадав, що США вже кілька разів видавали Росії підозрюваних у злочинах. І тепер вони очікують, що Москва зробить подібний жест у відповідь. Також речник Білого дому виступив з критикою Китаю, який, за його словами, навмисно дозволив Сноудену вилетіти до Москви.

А з Москви Сноуден мав летіти рейсом 150 Аерофлоту до Гавани, але відразу після того, як зачинились двері літака, журналісту Ассошіейтед Прес вдалося зробити фото – порожнє місце 17А, де мав сидіти Сноуден. З Куби Сноуден мав направитись до Еквадору, де він попросив політичного притулку.

Говорить державний секретар США Джон Керрі:

«Ми не знаємо точно, куди він може полетіти, де буде його кінцева зупинка. Він поставив себе поза законом, а це потягне за собою серйозні наслідки».

Американські правоохоронці сподівались затримати Сноудена ще в Гонконгу. Однак місцеві офіційні особи, посилаючись на невідповідність запиту на арешт з Вашингтона певним стандартам, дозволили Сноудену відлетіти до Москви. В суботу США анулювали американський паспорт Сноудена, але запізно – він таки зміг вилетіти до Росії.

На думку сенатора США Чарльза Шумера, це ускладнює і без того американсько-російські відносини:

«Це матиме дуже серйозні наслідки для відносин між США та Росією».

Адміністрація Обами не забарилась направити вимогу Москві видворити Сноудена з країни, а також попередила інші країни не дозволяти його в’їзд на їх територію.

Аналітики кажуть, що у цьому випадку США можуть покладатися лише на дипломатію. Такої думки політичний оглядач Ден Ейбрамс:

«Йдеться про політичні переговори. США не мають майже ніяких законних важелів по відношенню до країн, де Сноуден може попросити притулку… Він точно планує опинитись у країні, звідки, як він вважає, США не зможуть його дістати. З Еквадором, до речі, у США є договір про екстрадицію, але виключенням є політичні справи, і Сноуден на це розраховує».

Тим часом, звинувачений у крадіжці та шпигунстві, Сноуден, за повідомленнями, подорожує з чотирма ноутбуками, де міститься інформація про найбільші державні таємниці США.

Про це раніше заявив сам Едвард Сноуден:

«У мене був доступ до файлів усіх працівників Національного агентства безпеки, всіх розвідників та таємних агентів по всьому світові».

.
Ми не знаємо точно, куди він може полетіти, де буде його кінцева зупинка. Він поставив себе поза законом, а це потягне за собою серйозні наслідки.
Джон Керрі
Американські офіційні особи висловлюють занепокоєння, що таємниці, які вкрав Сноуден, можуть потрапити у руки ворогів США. Голова Національного агентства безпеки каже, що витік інформації вже завдав незворотної шкоди США.

На думку голови Національного агентства безпеки Кіта Александра, щодо цього не можна навіть мати найменшого сумніву:

«Цілком очевидно, що ця людина зрадила довіру, яку ми мали до нього. Це людина, яка не діє, на мою думку, не з найкращих міркувань».

Але журналіст Ґлен Ґрінволд, який особисто знав Сноудена, каже, що молодий чоловік був впевнений, що своїми діями викриває зловживання та брехню з боку американського уряду:

«Ніяка інформація, яка була викрита, не загрожує національній безпеці».

Сноуден отримує допомогу від скандальної групи Вікілікс, засновник якої Джуліан Ассандж раніше отримав політичний притулок в Еквадорі і вже рік проживає у будинку посольства Еквадору в Лондоні.
XS
SM
MD
LG