Спеціальні потреби

Сенатори закликали Керрі посилити санкції проти РФ і надати Україні зброю


Сенатор Ричард Дурбін
Сенатор Ричард Дурбін

Група американських сенаторів, представників обох політичних партій, закликала державного секретаря Джона Керрі посилити санкції проти Росії і надати Україні оборонну військову допомогу.

Як мовиться в листі, оприлюдненому у п’ятницю, 20 лютого, «ми глибоко занепокоєні грубим порушенням Росією Мінських угод, досягнутих 12 лютого, стосовно України…Ми закликаємо якомога швидше посилити міжнародній санкції проти Росії і надати Україні оборонну зброю, щоб вона могла захистити свій територіальний суверенітет».

«Багато хто з нас дуже сумнівався, що Росія дотримуватиметься умов другої Мінської угоди, враховуючи що вона абсолютно не дотримувалася Мінських домовленостей, досягнутих у вересні», - йдеться у листі сенаторів.

«Фактично, лукавство Путіна щодо цих угод можна порівняти тільки з його маячнею про заперечення участі Росії у конфлікті в Східній Україні. Він намагається загарбати більше суверенної території України, так як він це незаконно зробив у Грузії, і підірвати легітимність українського уряду, який став на шлях будівництва модерної демократичної держави. Цього так боїться Путін, що він вже поставив на карту економічну та міжнародну репутацію своєї власної країни і майбутнє російського народу».

Сенатори констатують, що без додаткової підтримки українських військ з боку Заходу, в Україні надалі розгортатиметься накинутий Росією військовий сценарій.

«Вже зараз тисячі людей вбито і поранено, сотні тисяч переміщених осіб. Настав час надати оборонні озброєння Україні і розглянути запровадження подальших санкцій і обмежувальних заходів, які збільшать ціну для Путіна».

Серед таких заходів сенатори закликають розглянути можливе виключення Росії з міжнародної системи банківських розрахунків SWIFT.

Законодавці закликали держсекретаря Керрі подвоїти зусилля щодо забезпечення довгострокового економічного та політичного майбутнього України перед лицем російської дестабілізації.

Звернення підписали – провідний сенатор від Демократичної партії Ричард Дурбін, голова впливово комітету у справах збройних сил, сенатор-респубілканець від штату Аризона Джон Маккейн, як також сенатори Роб Портман, Ричард Блументаль, Рон Джонсон, Джін Шагін, Марк Кірк, Білл Нельсон, Пет Тумі і Келлі Айотт.

Текст листа-звернення законодавців США поміщено на сайті сенатора Дурбіна.

Дивіться також: Обама просто не розуміє масштабу конфлікту в Україні - екс-посол

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG