Спеціальні потреби

Управління перспективних дослідницьких програм Міноборони США навело подробиці успішного випробування гіперзвукової ракети


На фото: Будівля Пентагону. 2011 рік
На фото: Будівля Пентагону. 2011 рік

Управління перспективних дослідницьких програм Міноборони США (DARPA) поширило заяву щодо нещодавнього успішного випробування гіперзвукової ракетної розробки HAWC ( Hypersonic Air-breathing Weapon Concept, Концепт гіперзвукової зброї з повітряно-реактивним двигуном - англ.) американської компанії Lockheed Martin.

"Це льотне випробування HAWC виробництва Lockheed Martin провело успішні випробування другого проекту, який дозволить нашим бійцям на конкурентній основі вибирати вірні технології для домінування на полі бою, - наводить DARPA слова Ендрю «Тіппі» Кнодлера, менеджера програми HAWC в офісі тактичних технологій DARPA. Ці досягнення підвищують рівень технічної зрілості для переведення HAWC до стадії прийняття на озброєння (for transitioning HAWC to a service program of record - англ.)".

"Повітряно-реактивні носії, використовують повітря, захоплене з атмосфери, для досягнення стабільного руху. Швидкість і маневреність таких гіперзвукових крилатих ракет дозволяють як ухилятися від оборони, так і швидкі удари. Їхня кінетична енергія дозволяє знищувати цілі навіть без спорядження вибуховою речовиною", -відзначає DARPA.

Раніше американські ЗМІ повідомили, що США у середині березня провели випробування гіперзвукової ракети.

Як зазначає CNN, ракета була запущена над Тихим океаном із стратегічного бомбардувальника B-52.

На висоті понад 19 тис. метрів вона пройшла відстань понад 480 км. Максимальна швидкість польоту ракети щонайменше вп'ятеро перевищувала швидкість звуку.

Як відзначає журналіст каналу CNN Джим Шутто, випробування ракети США співпало у часі з першим бойовим застосуванням Росією власної гіперзвукової ракети в Україні.

Як повідомляв "Голос Америки", у вересні минулого року було проведено успішне випробування гіперзвукової ракети розробики іншої компанії - Raytheon Technologies з двигуном розробленим Northrop Grumman.

У статті використано матеріали CNN.

Час-Тайм. Як світ реагує на вбивства в Бучі. Заяви Байдена, лідерів ЄС
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG