Спеціальні потреби

Росія проти збільшення кількості американських сил у Східній Європі


Високопоставлений представник збройних сил Росії заявив, що Москва нарощуватиме свої сили уздовж західних кордонів, якщо Сполучені Штати здійснять план про постійне розгорнення важкої американської зброї і військ у Східній Європі та балтійських країнах.

Повідомляючи про це, інформаційне агентство Інтерфакс посилалося на службовця Міністерства оборони генерала Юрія Якубова, який сказав, що цей план, якщо запроваджений в життя, буде найбільш агресивним кроком Пентагону і НАТО з часу «холодної війни» минулого століття, і що Росія не матиме іншого виходу, як «розбудувати свої сили і засоби в західному стратегічному напрямку».

Представник Пентагону полковник Стів Воррен заявив у понеділок, що план про переведення важкої техніки і зброї до Східної Європи – це «щось, що ми робимо з навчальною метою». Він також сказав, що Міністерство оборони все ще вивчає місце розташування. На запитання про російські коментарі, він сказав: «це лише розташування техніки для кращого використання наших можливостей ведення навчання».

В суботу газета The New York Times повідомила, що коли план буде схвалений міністром оборони Ештоном Картером і президентом Бараком Обамою, Сполучені Штати втримуватимуть у Східній Європі бойову техніку і розгорнуть до п’яти тисяч військовослужбовців у Болгарії, Естонії, Латвії, Литві, Румунії, Польщі і, можливо, Угорщині.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG