Спеціальні потреби

Росія відкидає нові санкції з боку США


Сергій Лавров
Сергій Лавров

Росія твердить, що вона має історичні права до Криму і відкидає нові американські санкції, накладені з приводу анексії Москвою цієї території.

В суботу Міністерство закордонних справ РФ заявило, що санкції не змусять Росії віддати Крим, тому що це «історична та інтегральна частина Росії».

Президент Барак Обама наклав широку торговельну заборону на анексований Росією Крим, що забороняє експорт головних американських товарів, а також блокує послуги та імпорт.

У заяві Білого дому сказано, що «метою цього розпорядження є з’ясувати ситуацію американським корпораціям, які мають ділові контакти в регіоні». У заяві також сказано, що рішення президента Обами має на меті продемонструвати, що Вашингтон «не погодиться з російською окупацією Криму».

Крим, як відомо, у 1954 році був переданий до складу Радянської України, і залишився у її складі після проголошення незалежності в результаті розпаду СРСР.

Торговельна заборона стосується 24 осіб і компаній, які причетні до збройних дій у Східній Україні. У квітні цього року російський парламент проголосував за анексію Кримського півострова, незважаючи на протести з боку Європейського Союзу і Сполучених Штатів.

Кілька днів раніше подібні заходи запровадили Європейський Союз і Канада.

У четвер цього тижня президент Обама підписав законопроект про додаткові санкції проти Москви за її підтримку агресії проросійських сил у Східній Україні.

XS
SM
MD
LG