Спеціальні потреби

США відзначають посилення в Росії тиску на американських дипломатів


Елізабет Трюдо
Елізабет Трюдо

Державний департамент США відзначає зростання переслідувань і залякувань американських дипломатів в Росії та інших країнах і приділяє цій проблемі серйозну увагу.

Зокрема, це питання піднімалося державним секретарем Джоном Керрі в ході зустрічей з президентом Росії Володимиром Путіним, зазначила представниця Держдепартаменту Елізабет Трюдо.

«За останні два роки, переслідування і спостереження за нашими дипломатами в Москві співробітниками спецслужб і дорожньою поліцією значно зросли, - зазначила Трюдо в ході щоденного брифінгу для преси. - Інші західні посольства наголошують на тому ж саме. Ми приділяємо дуже серйозну увагу питанням безпеки і благополуччя наших дипломатичних і консульських працівників за кордоном і членів їх сімей».

Видання The Washington Post у понеділок опублікувало статтю Джоша Роґіна, в якій оглядач звертає увагу на проблему переслідування російськими спецслужбами американських дипломатів в Росії і по всій Європі.

«Ми піднімали і продовжимо обговорювати на найвищому рівні будь-які інциденти, несумісні з захистом, гарантованим міжнародним правом. І ми реагуватимемо належним чином відповідно до американських законів і міжнародного права», - заявила представниця Держдепартаменту.

Одночасно Трюдо відкинула наведені у статті Washington Post заяви російської сторони про те, що стосовно російських дипломатів застосовується така ж тактика переслідування і залякування.

«Заяви Росії про переслідування не мають підстав», - підкреслила американський дипломат.

Трюдо повідомила, що одним із заходів реагування на проблему стало обговорення цього питання держсекретарем США Джоном Керрі в ході зустрічей з президентом Росії Володимиром Путіним і главою МЗС Сергієм Лавровим.

Крім того, в січні Держдепартамент США позбавив акредитації п'ять з шести російських почесних консулів на території США, зазначила Трюдо, підкресливши, що «це рішення було прийнято у відповідь на продовження втручання Росії в нашу дипломатичну і консульську діяльність в Росії, яке включало широко поширене переслідування, але не обмежувалося ним», - сказала представниця Державного департаменту США Елізабет Трюдо.

Дивіться також: Ось чому #Brexit не є катастрофою для України, НАТО та навіть ЄС - оцінка експерта

Ось чому #Brexit не є катастрофою для України, НАТО та навіть ЄС - оцінка експерта. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG