Спеціальні потреби

У США готуються до можливого військового протистояння з Росією


Генерал Філіп Брідлав

За результатами обговорення на форумі з питань безпеки в Каліфорнії, вище американське командування США запропонувало низку пропозицій, спрямованих на протидію Росії.

Збільшення військової присутності в Європі на ротаційній основі та посилення проведення спільних військових навчань з партнерами для протистояння потенційному втручанню Росії у переміщення військ у випадку виникнення кризи з Москвою - це одні з рекомендацій, які пролунали за результатами форуму з питань безпеки в Каліфорнії, повідомляє видання Wall Street Journal.

На форумі засудили військову агресію та погрози з боку Володимира Путіна та застерегли, що США не мають дозволити Росії відволікти увагу від конфлікту в Україні завдяки військовому співробітництву із Заходом у питанні Сирії.

На користь розміщення додаткових бригад в Європі висловився командуючий об’єднаними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, який заявив, що остаточне рішення щодо цих рекомендацій буде прийнято протягом найближчих двох місяців.

Також генерал Брідлав застеріг від співробітництва з Росією в Сирії, бо таким чином Захід може прийти до прийняття анексії Росією Сирії та підтримки сепаратистів на українському Донбасі.

«У мене побоювання, що коли ми взаємодіємо з Росією щодо Сирії, ми відволікаємося від того, що відбувається на Донбасі», - сказав Брідлав в інтерв’ю Wall Street Journal.

Начальник штабу Армії США (сухопутних військ) генерал Марк Миллі повідомив, що американська армія адаптує свої військові навчання у світлі загрози з боку Росії. Американці навчаються протистояти гібридній війні, в якій використовуються звичайні збройні сили та так звані повстанці і волонтери, пропаганда та нетрадиційні методи з поширення сум’яття в суспільстві. Він також висловився в підтримку відправки додаткових американських військових частин в Європу.

«Агресія, яка залишається без відповіді, веде до більшої агресії», - сказав Миллі в інтерв’ю Wall Street Journal.

Коли ми взаємодіємо з Росією щодо Сирії, ми відволікаємося від того, що відбувається на Донбасі
Філіп Брідлав

Рекомендація зі збільшення військового контингенту в Європі має бути відпрацьована в деталях в Пентагоні та представлена на розгляд адміністрації Обами. У Пентагоні планують включити фінансування додаткових бригад в Європі до бюджетної пропозиції , яка буде представлена на розгляд Конгресу на початку наступного року.

На форумі в Каліфорнії міністр оборони США Ештон Картер розкритикував ядерні погрози Москви та дії в Сирії, які, за його словами, тільки підливають оливу у вогонь.

Країни НАТО обговорюють збільшення військової присутності в країнах-сусідах Росії, які мають підпорядковуватися єдиному командуванню. На сьогодні в Європі присутні дві американські бригади, в кожній з яких близько трьох з половиною тисяч військовослужбовців. Також ще одна бригада служить в Європі на ротаційній основі. Миллі пропонує додати кілька бригад, які будуть перебувати в Європі на ротаційній основі, а також – частини вертольотчиків, команди інженерів та артилерійські бригади.

Росія модернізує свою армію, а також збільшує частини з протиповітряної оборони, ракети земля-земля та протикорабельну зброю – усе, що може їй дозволити тримати ворожі збройні сили на відстані. У НАТО попереджають, що ці системи можуть бути розміщені в Калінінграді та в Криму.

Наше завдання – стримувати подальшу агресію, але не викликати саме те, що ми намагаємося стримати
Генерал Марк Миллі

У випадку конфлікту з Росією, сказав Брідлав, у США можуть виникнути проблеми з доставкою військ в Європу, а також – з перекиданням військ та зброї з аеропортів та портів на лінію фронту.

«Російський флот не буле просто стояти та дивитися, як ми посилюємо Європу у випадку конфронтації», - сказав Брідлав.

Картер розповів, що США інвестують в нові технології для того, щоб протистояти інвестиціям росіян в лазери, нові бомбардувальники та сучасні дрони. Також США розробляють та модернізують оборонні плани проти збройних сил Росії.

Військові зауважили, що збільшення військової присутності має бути обережно відкаліброване.

«Наше завдання – стримувати подальшу агресію, але не викликати саме те, що ми намагаємося стримати», - сказав Миллі.

Наприкінці «холодної війни» американські збройні сили проводили навчання під назвою «Холодильник», сценарієм яких було швидке перекидання військ зі США в Європу. Модернізовану версію цих навчань необхідно проводити і зараз, вважає Миллі.

Дивіться також: Діаспора cогрішила, бо не зберегла свідчення очевидців Голодомору - дослідник

Діаспора cогрішила, бо не зберегла свідчення очевидців Голодомору - дослідник. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:27 0:00

XS
SM
MD
LG