Спеціальні потреби

США доведеться зблизитись із Росією, щоб перемогти ІДІЛ - заступник голови комітету Сенату з розвідки


Трагедія із російським літаком А321 може зблизити США та Росію та підштовхнути їх до усвідомлення необхідності спільної військової кампанії проти терористичного угрупування ІДІЛ. Про це в ефірі каналу Ен-Бі-Сі заявила Даян Файнстайн, заступниця голови комітету Сенату США з питань розвідки.

Сенатор-демократ наголосила, що ІДІЛ становить глобальну проблему і закликала США та Росію грати провідну роль у її вирішенні.

"Прийшов час нам почати розробляти спільну стратегію проти ІДІЛ разом із Росією. Сподіваюсь, що це (теракт проти А321 - прим. ГА) протверезить і Путіна і, у якійсь мірі, нас. Я, як і раніше, переконана, що справжня війна проти ІДІЛ - лише питання часу", - заявила сенатор.
"Вже приходить розуміння, що самої повітряної кампанії проти ІДІЛ буде недостатньо. США здійснили понад 7 000 бойових вильотів проти ІДІЛ, це більшість бойових вильотів проти цього угрупування, інші також здійснюють бойові вильоти. Між тим динаміка ситуації загалом не змінилась. Я думаю, що ми маємо розглядати варіант проведення масштабних військових операцій проти ІДІЛ, а це означає - розробку спільної з Росією стратегії та її реалізацію", - заявила американський законодавець.
При цьому сенатор дала зрозуміти, що запорукою спільних дій США та Росії мала би стати зміна характеру військової кампанії Росії у Сирії.
Трагедія А321 не вплине ані на політику Росії у Сирії, ані на її підтримку з боку простих Росіян

"Сподіваюся, що Росія твердо виступить проти ІДІЛ. Зараз їх авіаудари спрямовані проти поміркованої опозиції до Асада", - заявила Файнстайн.
Натомість відомий російський політолог, директор московського Carnegie Center Дмитро Тренін - який на думку деяких американських оглядачів, може виступати рупором офіційної думки Кремля - сьогодні через свій Twitter заявив, що трагедія А321 не вплине ані на політику Росії у Сирії, ані на її підтримку з боку простих Росіян.

Експерт також відзначив, що Росія вже намагається покращити відносини із Заходом, спираючись на спільну для обох сторін проблематику протидії тероризу, яка для Росії стала особливо актуальною після трагедії А321.

"Те, що Росія звернулась до західних ФБР (США) та Секретної розвідувальної служби (Велика Британія), щоб отримати допомогу у розслідуванні вибуху на А321 вказує на те, що Росія хоче використати спільну проблематику боротьби із тероризмом у відносинах із Заходом", - писав сьогодні Тренін.
Раніше політолог, дослідник радикальних рухів у Європі та їх зв'язку із Кремлем Антон Шеховцов відзначив, що залежно від того, яку версію причин катастрофи літака Airbus A321 "Когалимавіа" офіційно підтримає Кремль, він може як отримати шанс на покращення відносин із Заходом, так і втратити підтримку сирійської військової кампанії з боку росіян.

"Щоб вивести Росію з міжнародної ізоляції, Москва прагне створити об'єднаний фронт Заходу та Росії проти "міжнародного тероризму" і таким чином розвинути успіх добре продуманих дій Москви після терористичних нападів на США у вересні 2001-го року. З цієї точки зору, Москві буде вигідно визнати, що літак "Когалимавіа" було знищено у результаті теракту", - пише Шеховцов на своєму Facebook.
На початку осені цілий ряд західних експертів та оглядачів відзначали, що військова операція Росії у Сирії неодмінно налаштує проти неї ісламістські угрупування на Близькому Сході та на території самої Росії.
Так у вересні Еміль Гокаєм, близькосхідний аналітик впливового аналітичного центру IIS відзначав, що військова кампанія Росії у Сирії неодмінно стане поштовхом до посилення ісламського екстремізму.


"Боюся, що ми можемо запам'ятати цю російську ескалацію у Сирії як крок, який дав новий імпульс глобальному руху джихадистів, як це свого часу сталось після вторгнення США до Іраку", - писав експерт, - "
Суть у тому, що тепер джихадисти всього світу отримали єдиного ворога, новий потужний міф та конкретні цілі. ІДІЛ використає цю ситуацію наповну".
Дивіться також: Репортаж: Як українська лопата допомагає кар'єрі у США
Репортаж: Як українська лопата допомагає кар'єрі у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
XS
SM
MD
LG