Спеціальні потреби

США: ще троє республіканців прагнуть стати президентом


Бен Карсон

Число претендентів на участь у президентських виборах 2016 року продовжує зростати: цього тижні в передвиборні перегони вступають ще троє діячів Республіканської партії.

Бен Карсон в неділю заявив в інтерв'ю, що має намір вступити в боротьбу за президентську кандидатуру своєї партії, на яку вже претендують чимало кандидатів. Карсон виступив з офіційною заявою в понеділок в рідному Детройті.

Карсон здобув широку популярність два роки тому завдяки промови, в якій він розкритикував реформу системи охорони здоров'я, запроваджену президентом Обамою. Втім, його порівняння реформи з рабством і необережні зауваження з приводу питань гомосексуалізму стали причиною негативної реакції на виступ політика.

Карлі Фіоріна
Карлі Фіоріна

Також у понеділок про свої наміри планує оголосити колишня виконавчий директор компанії Hewlett-Packard Карлі Фіоріна. У неї вже є певний досвід у політиці на національному рівні - вона працювала радником з економіки у сенатора Джона Маккейна в ході виборів 2008 року, на яких він програв Бараку Обамі. Крім того, в 2010 році Фіоріна сама безуспішно балотувалася в Сенат.

Ще один учасник передвиборчої кампанії 2008 року, колишній губернатор Арканзасу Майк Гакабі, планує висунути свою кандидатуру у вівторок.

Майк Гакабі
Майк Гакабі

Серед претендентів на номінацію від Республіканської партії вже числяться сенатори Тед Крус, Ренд Пол і Марко Рубіо. Передбачається, що до них приєднаються губернатор Вісконсина Скотт Вокер і колишній губернатор Флориди Джеб Буш.

З боку демократів єдиними офіційними кандидатами поки що залишаються екс-держсекретар Гілларі Клінтон і сенатор від штату Вермонт Бернард (Берні) Сандерс.

Гілларі Клінтон
Гілларі Клінтон

У виборах можуть брати участь і кандидати від менш чисельних партій, однак, як правило, основна боротьба розгортається між демократом і республіканцем, які отримали номінації своїх партій.

Наступний президент прийде до влади на початку 2017 року, коли закінчиться другий президентський термін Барака Обами, якому згідно з Конституцією балотуватися на цю посаду більше не можна.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG