Спеціальні потреби

США: Берні Сандерс приєднується до президентських перегонів


Берні Сандерс
Берні Сандерс

Незалежний сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, який відкрито називає себе соціалістом, вирішив змагатися за кандидатуру в президенти на виборах 2016 року від Демократичної партії.

Про свій намір він у середу заявив у розмові з американськими ЗМІ.

«Я вважаю, що виборцям потрібні фундаментальні зміни, щоб уряд працював для простих американців, а не тільки для мільярдерів», - заявив він газеті USA Today.

В інтерв'ю агентству Associated Press 73-річний Сандерс також повідомив, що має намір балотуватися в президенти.

Враховуючи, що фаворитом на кандидатуру від Демократичної партії бачиться екс-державний секретар Гілларі Клінтон, мало хто з її однопартійців готовий скласти їй конкуренцію. Очікується, одначе, що колишній губернатор Меріленду демократ Мартін О'Меллі оголосить про висування своєї кандидатури в травні.

Сандерс повідомив USA Today, що він може вести боротьбу, залучаючи невеликі пожертвування від мільйонів американців і мобілізуючи молодих людей та інших волонтерів для допомоги йому в національній передвиборній кампанії.

«Я беру участь у цих виборах, щоб перемогти, - сказав він. – Попереду - довгий шлях. Більшість американців ніколи не чули про Берні Сандерса. Але більше 90 відсотків чули про Гілларі Клінтон. Мене абсолютно обійдуть за витратами на передвиборну кампанію. Але я вірю, що ми можемо зібрати значну суму грошей через невеликі індивідуальні пожертви», - заявив він газеті.

За словами Сандерса, він офіційно оголосить про приєднання до боротьби за Білий дім на прес-конференції у четвер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG