Спеціальні потреби

Експерти: попередні вибори у Південній Кароліні будуть вирішальними


Всупереч очікуванням, після оголошення результатів попередніх виборів в Нью-Гемпширі, жоден з існуючих претендентів на республіканську номінацію не вийшов з перегонів. І це тому, що чимало з них сподіваються, що їм вдасться значно покращити свої результати у наступних попередніх виборах - в Південній Кароліні.

У Нью-Гемпширі перемога Мітта Ромні є переконливою. Він здобув сорок відсотків голосів виборців, отримавши підтримку майже усіх категорій населення - за віком, політичними вподобаннями, освітою та статками. Єдині, хто віддав перевагу його супротивнику Рону Полу, – наймолодші та найбідніші. Утім, наступне випробування – у Південній Кароліні – може видатися для Ромні значно складнішим.

Південна Кароліна є більш консервативним штатом, ніж Нью-Гемпшир. І тут отримати підтримку виборців сподіваються його противники. Зокрема Рік Санторум, який прийшов другим в Айові з невеликим відривом і позиціонує себе як людину, що послідовно дотримується традиційних цінностей.

«Пані та панове! Я маю шанс у цих перегонах. У нас є можливість залишатися справжніми консерваторами», - так звертається до своїх виборців Санторум.

Утім, політичні аналітики кажуть, що консервативний табір – розколотий. І вибори у Південній Кароліні покажуть, чи є в когось з противників Ромні достатньо ресурсів та підтримки кинути йому виклик.

«Для таких людей, як Рік Санторум та Джон Гантсмен, які вклали усю свою енергію та гроші в штати Айова та Нью-Гемпшир, це була енергія, гроші та час, які вони не вкладали у підготовку до виборів в Південній Кароліні. Так що тепер вони повинні зробити все, щоб наздогнати Ромні», - вважає професор Коледжу св. Ансельма Кріс Ґалдері.

Найбільше часу та ресурсів у попередні вибори в Нью-Гемпширі вклав Джон Гантсмен. І після того, як стало відомо, що він набрав всього 17% голосів виборців, оглядачі чекали, чи завершить він свою виборчу кампанію. Гантсмен вирішив залишитися у перегонах.

«Я вважаю, що третє місце – це наш квиток на подальшу участь у перегонах», - каже він.

Але інші кандидати, розуміючи, що в Нью-Гемпширі у них мало шансів на перемогу, зосередили більше уваги відразу на Південній Кароліні. Так зробив, зокрема, губернатор штату Техас Рік Перрі. Але чи виправдаються їх сподівання? Ромні отримав публічну підтримку від кандидата від Республіканської партії Джона Маккейна, який переміг у цьому штаті в 2008-му році, та від губернатора Південної Кароліни Ніккі Гейлі.

На сьогодні, за опитуваннями, Ромні має найбільшу підтримку у Південній Кароліні та загалом по країні. І аналітики кажуть, що якщо консерватори не об’єднаються навколо одного претендента якомога швидше, номінація Мітта Ромні від Республіканської партії мало не гарантована.

XS
SM
MD
LG