Спеціальні потреби

Виборча кампанія в Україні пройшла з порушеннями - Держдепартамент США


Виборча кампанія в Україні пройшла з порушеннями - Держдепартамент США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
Direct link

Виборча кампанія в Україні пройшла з порушеннями - Держдепартамент США

Коментуючи перебіг парламентських виборів в Україні, голова відділу України, Молдови і Білорусі Державного департаменту США Бекстер Гант заявив:

«Ми розділяємо позицію ОБСЄ та інших міжнародних спостерігачів щодо порушень під час виборчого процесу. А саме, проблеми зі свободою в медіа під час кампанії, дії виборчих комісій, зокрема регіональних виборчих комісій, використання державних ресурсів на підтримку проурядових кандидатів, як також проблеми, з якими зіткнулись опозиційні кандидати. Ми підтримуємо усі занепокоєння порушеннями, які зафіксували міжнародні спостерігачі».

Результати виборів, кажуть у Державному департаменті США, не вплинуть на українсько-американські взаємини. Уряд США заявляє про готовність далі підтримувати тісні взаємини як з урядом України, так і з опозицією. Саме на це звернув увагу Бекстер Гант:

«Ми продовжуватимемо працювати, як з урядом України так і з опозиційними силами для розвитку наших відносин. Ми працюватимемо на підтримку політичних та економічних реформ в Україні та підтримаємо висловлене Україною бажання інтегруватись з Європою, бо в цьому майбутнє України і ми хочемо підтримувати цей процес. Звичайно ми спостерігаємо певні проблеми в Україні в останні роки, регрес демократії і ми спонукаємо уряд України, як публічно так і приватно, вирішувати ці проблеми і ми будемо це робити далі».

Що ж до можливих санкцій проти українських урядовців, то у Державному департаменті США кажуть, що віддають перевагу співпраці, а не санкціям:

«Ми віддаємо перевагу співпраці з урядом України замість того, щоб йти шляхом санкцій. Ми вважаємо, що саме співпраця з Україною є шляхом досягнення спільних завдань. Отже ми продовжуватимемо йти цим шляхом, хоча я не можу зараз передбачити, що буде у майбутньому».

Американський високопосадовець Бекстер Гант також заявив, що уряд США тісно координує свою політику щодо України з європейськими колегами:

«Наші європейські партнери заявляли, що хотіли б просунути вперед процес підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною, але для цього Україна повинна зробити певні кроки щодо дотримання демократичних стандартів. Ми також підтримуємо цю позицію і вважаємо, що в інтересах України є продовжувати співпрацю з нашими європейськими партнерами, щоб спробувати досягти намічених цілей».
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG