Спеціальні потреби

Уряд США закликають значно зменшити свій ядерний арсенал


Громадська організація з контролю за ядерними озброєннями Global Zero закликає США до радикального скорочення національних ядерних арсеналів.

Спеціальна група експертів, запрошених Global Zero, оприлюднила доповідь, в якій закликала США скоротити ядерний арсенал з 5000 до 900 боєголовок. Доповідь закликає знищити всі наземні міжконтинентальні ядерні боєголовки і залишити лише зброю, розміщену на підводних човнах або стратегічних бомбардувальниках.

На думку експертів, на чолі з американським генералом у відставці Джеймсом Картрайтом - колишнім заступником голови Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США - наявна ситуація з американським ядерним арсеналом є рудиментом мислення часів «Холодної війни» і не відповідає загрозам 21-го століття.

Аналітики вважають, що скорочення запасів ядерної зброї дозволить США заощадити до 100 мільярдів доларів протягом наступних десяти років, коли Пентагону доведеться жити в умовах серйозних бюджетних скорочень.

Відповідно до договору СНО-3, підписаним у 2010 році, США і Росія погодилися скоротити число стратегічних ядерних боєголовок до 1550 одиниць до 2018 року. Президент Барак Обама розглядає різні варіанти скорочення ядерних арсеналів. Один з них передбачає збереження числа боєголовок на рівні, що допускається СНО-3. Інший варіант передбачає більш суттєві скорочення: до 300-400 боєголовок. У доповіді Global Zero пропонується зберегти 450 розгорнутих боєголовок і таку ж кількість залишити в запасі.

Експерти Global Zero підкреслюють важливість протиракетної оборони в справі захисту США від погроз і ядерних атак від таких країн, як Північна Корея.

До складу експертної групи входять такі відомі фахівці в галузі національної безпеки, як екс-сенатор Чак Гейґел, колишній посол США в Росії Томас Пікерінґ, генерал у відставці Джек Шіган, який займав ряд постів в НАТО, а також Ричард Берт - колишній голова делегації США на переговорах зі скорочення ядерних озброєнь.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG