Спеціальні потреби

КНДР скасувала запрошення посланцю США на переговори про долю Кеннета Бея


Кеннет Бей
Кеннет Бей
Представники США повідомили, що Північна Корея відкликала запрошення американському спеціальному посланникові приїхати в країну для переговорів про звільнення ув’язненого місіонера Кеннета Бея.

Очікувалося, що експерт Державного департаменту з питань прав людини в КНДР Роберт Кінґ відвідає Північну Корею вже найближчим часом. Але в неділю надійшло повідомлення, що Пхеньян відкликав запрошення.

Поки що неясно, що спонукало Північну Корею до такого кроку. Представник Держдепартаменту висловив припущення, що це рішення викликане майбутніми спільними військовими навчаннями США і Південної Кореї.

Проте, в Північну Корею приїхала інша американська делегація.

Група на чолі з колишнім послом США в Сеулі Дональдом Ґреґґом прибула до Пхеньяна в понеділок на запрошення північнокорейського МЗС. Ще один колишній американський дипломат Линн Терк, яка брала участь у переговорах в Пхеньяні в 1990-х роках, заявила, що вони приїхали в КНДР «будувати мости» між двома країнами. Але ні Терк, ні Ґреґґ не згадували про Бея.

Державний секретар США Джон Керрі цього тижня прибуде з візитом до Південної Кореї, і питання, пов'язані з Пхеньяном, ймовірно, стоятимуть на першому місці у порядку денному переговорів.

У понеділок Південна Корея оголосила, що цього місяця розпочнуться спільні з США військові навчання. Через них може не відбутися заплановане на цей місяць возз'єднання корейських сімей, розділених війною 1950-х років.

Увечері в неділю представник Держдепартаменту Джен Сакі заявила, що адміністрація Обами «глибоко розчарована» рішенням Пхеньяна щодо Кеннета Бея. Сакі закликала КНДР «амністувати і негайно звільнити» американця корейського походження з гуманітарних міркувань, щоб він міг отримати термінову медичну допомогу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG