Спеціальні потреби

ФБР: загроза з боку «Ісламської держави» для США більша за аль-Кайду


Директор ФБР Джеймс Комі
Директор ФБР Джеймс Комі

Директор Федерального бюро розслідувань США Джеймс Комі заявив, що спроби угруповання «Ісламська держава» вербувати американців онлайн становлять більшу терористичну небезпеку для Сполучених Штатів, ніж аль-Кайда.

Виступаючи в середу на щорічному Форумі з питань безпеки в Аспені у штаті Колорадо, Комі попередив про дедалі інтенсивнішу кампанію цього екстремістського угруповання у соціальних мережах.

«ІДІЛ не є аль-Кайдою ваших батьків», – сказав Комі. – ІДІЛ є на ващому порозі. Вони є на Твіттері».

У той час, як аль-Кайда обережна у тому, як обирати своїх активістів, «Ісламська держава» закинула ширшу мережу і бажає вербувати «нестабільних осіб, які приймають наркотики».

Комі сказав, що пов’язані з «Ісламською державою» адреси у мережі Твіттер нараховують приблизно 21 тисячу англомовних користувачів, з яких сотні або тисячі це мешканці США.

ФБР розпочало перевірку сотень американців, які опинилися під впливом ісламістської пропаганди і бажають здійснити терористчні атаки, сказав він.

Водночас Комі підтвердив, що ФБР не вело нагляду за Мухаммадом Абдулазізом, який, як повідомлено, минулого тижня застрелив п’ятьох військовослужбовців на базі у штаті Теннессі.

XS
SM
MD
LG