Спеціальні потреби

США святкують День незалежності


Прийняття Декларації незалежності у Філадельфії. Картина Джона Трамбулла
Прийняття Декларації незалежності у Філадельфії. Картина Джона Трамбулла

4 липня виповнилося 240 років від дня прийняття Декларації незалежності Сполучених Штатів.

Сполучені Штати в понеділок святкують 240-ту річницю проголошення незалежності від Великобританії. З цієї нагоди по всій країні цілий день будуть проходити паради, пікніки і феєрверки.

Президент Обама влаштовує в Білому домі барбекю для сімей військових, а також концерт, де виступлять Кендрік Ламар і Жанель Моне. Якщо до вечора не почнеться обіцяний дощ, гостям відкриється чудова панорама на головне міське шоу феєрверків, яке пройде на розташованій неподалік Національної алеї.

А документ, що поклав початок цьому святу, зберігається в будівлі Національних архівів, яка розташована між Білим домом і Капітолієм. Це Декларація незалежності, опрацьована Томасом Джефферсоном і прийнята Конгресом 4 липня 1776 року.

«Ми виходимо з тієї самоочевидної істини, що всі люди створені рівними і наділені їх Творцем певними невідчужуваними правами, до числа яких відносяться життя, свобода і прагнення до щастя», – йдеться в документі, в якому були закладені основоположні принципи і цінності американської нації.

Центральне місце в Декларації незалежності займає критика на адресу британського короля Георга: його називають тираном, який неодноразово залишав без уваги прохання американських колоній поліпшити їхнє становище.

У числі 27 пунктів-скарг, викладених Джефферсоном: розміщення на території колоній великих британських військових частин, припинення торгівлі між колоніями і рештою світу, введення податків без згоди місцевого населення і припинення діяльності місцевих законодавчих органів.

«Він відмовився від управління колоніями, оголосивши про позбавлення нас його захисту і почавши проти нас війну, – йдеться в документі. – Він грабував нас на морі, спустошував наші береги, палив наші міста і позбавляв наших людей життя».

Війна за незалежність США до того моменту йшла вже близько року і тривала до 1783 року, коли в Парижі було підписано угоду, яка офіційно закріпила за США суверенітет і незалежність. Цей документ також зберігається в Національних архівах.

За традицією, 4 липня на сходах біля входу в будівлю Національних архівів зачитують текст Декларації незалежності. Сам документ розміщений у постійній експозиції разом з Конституцією і Біллем про права.

Незабаром після церемонії починається багатотисячний парад, який іде від Алеї Конституції, куди виходить будівля Національних архівів, потім перетинає 10 кварталів на захід і закінчується, пройшовши між Білим домом і монументом на честь першого президента Сполучених Штатів Джорджа Вашингтона.

Дивіться також: В уряді багато інформації досі зберігають на папірцях - IT-активіст

В уряді багато інформації досі зберігають на папірцях - IT-активіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG