Спеціальні потреби

На саміті в Канаді лідери Північної Америки обміркують питання кліматичних змін і торгівлі


Президент Обама відбуває до Канади
Президент Обама відбуває до Канади

В столиці Канади Оттаві відбувається саміт лідерів Північної Америки, головним питанням на якому є кліматичні зміни. В саміті бере участь президент Барак Обама.

Прем’єр-міністр Канади Джастин Трюдо і президент Мексики Енріке Пенья Ньєто разом з Обамою повідомлять про партнерство із кліматичних змін, метою якого буде до 2025 року виробництво електрики з інших ніж вугілля джерел. У наш час дещо понад третина електрики на континенті походить з чистих джерел, таких як вітер, сонце, вода (гідроелектростанції) і ядерна енергія.

Сполучені Штати і Канада вже зобов’язалися зменшити викиди метану на 40-45 відсотків нижче рівня за 2012 рік протягом наступних десяти років. Таким чином буде збережено більше землі і морських районів Арктики, а також прискориться розвиток зелених технологій. Як передбачається, президент Пенья Ньєто також повідомить про зобов’язання своєї країни йти до цієї мети.

Перед лицем Мексики стоять додаткові виклики у зв’язку з тим, що вона планує подвоїти виробництво чистої енергії протягом наступних восьми років. Згідно з підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, на чисту енергію припадає 18% загального виробництва енергії Мексикою, але парламент країни вже прийняв закон, який зобов’язує до досягнення 35% до 2024 року.

На порядку денному саміту буде також питання торгівлі. Мексика і Канада – два найбільші торговельні партнери США, а Канада торік була найбільшим ринком для американських товарів.

Білий дім заявив, що цей саміт є нагодою «підкреслити значення Північної Америки».

Учасники саміту обміркують Трансатлантичне партнерство, зокрема планування його ратифікації окремими країнами, і результати референдуму про вихід Великобританії з Європейського Союзу.

Дивіться також: Ось чому майже одночасні візити Гройсмана, Яценюка до США можуть шкодити Україні

Ось чому майже одночасні візити Гройсмана, Яценюка до США можуть шкодити Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG