Спеціальні потреби

Президент ЄБРР: аграрна економіка не є примітивною


Минулого тижня Міжнародний валютний фонд переглянув свій проноз зростання ВВП української економіки з 2% до 1.5%. Тим не менш, це є помірним зростанням на противагу значному падінню, яке пережила Україна в минулому році, та продовженню рецесії в Росії. Регулярно економічні прогнози щодо країн, де він працює, публікує Європейський банк реконструкції та розвитку. Що пророкує Україні ЄБРР «Голос Америки» поцікавився у президента банка Суми Чакрабарті.

Сума Чарабарті: Наш новий проноз буде оприлюднений через кілька тижнів. Ми думаємо, що дна досягнуто і тепер Україна піднімаєтеся вгору. Україна має великий потенціал. Потенціал агробізнесу – фантастичний. Україна може годувати більшість Східної Європи та Північної Африки. Існує потенціал в ІТ – секторі, підприємництві. Якщо реформи будуть рухатися, то буде і зростання.

Т.В.: За останніми даними Державної фіскальної служби України, відсоток продуктів сільського господарства в загальному експорті у першому кварталі 2016 року досяг 43%. Ви багато інвестуєте в цей сектор. Чи не перетворюється таким чином Україна у примітивну, аграрну країну?

С.Ч.: Сільське господарство не є примітивним. У США агросектор домінує на Середньому заході країни. Це застарілий погляд на розвиток, коли ви рухаєтеся від сільського господарства до промисловості і до послуг. Сучасна економіка може існувати на базі сільського господарства, якщо ця база модернізована, якщо існує довший цикл переробки. Також одна з причин, чому цей відсоток пішов угору, полягає в тому, що відсоток в інших секторах пішов вниз.

Т.В.: А щодо Росії? В одному інтерв’ю від імені ЄБРР було сказано, що вона теж досягла дна і буде підніматися вгору. А як же довготривалий ефект санкцій, низькі ціни на нафту, судові виплати?

С.Ч.: Багато росіян, з якими я розмовляю, визнають, що зараз потреба в диверсифікації російської економіки більша, ніж коли-небудь. Низькі ціни на нафту дають Росії шанс це зробити. До речі, зараз російська економіка навіть більш залежна від нафти, ніж економіка Радянського Союзу.

Нас непокоїть також те, що російська економіка дуже важлива для всього регіону, наприклад, Центральної Азії. Навіть ті країни Центральної Азії, які не видобувають нафту, не отримали переваг від низьких цін на неї, тому що коли російська економіка пішла вниз, вниз пішов і переказ грошей від працівників з Центральної Азії, які працюють в Росії, вони почали повертатися, знизилася торгівля між країнами регіону та Росією.

Т.В.: Але чи збирається банк відновлювати свою роботу в Росії, починати нові проекти?

С.Ч.: Ні, такого рішення Ради директорів банку немає.

Дивіться також: Якого Генсека ООН хоче Україна? - думка посла до Організації Єльченка

Якого Генсека ООН хоче Україна? - думка посла до Організації Єльченка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG