Спеціальні потреби

Дедалі більша кількість американців не довіряють своєму уряду


Pew Research Center
Pew Research Center

Про багатьох американців відомо, що вони не довіряють своєму уряду, але найновіші опитування вказують, що рівень довір’я тепер «один з найнижчих за останні півстоліття».

Згідно з опитуваннями, що його провів Pew Research Center, результати якого оприлюднено в понеділок, лише 19% американців довіряють уряду «завжди або у більшості випадків».

Це різкий контраст з тим, що було ще 15 років тому, після атак 11 вересня 2001 року, коли 60% американців казали, що вони довіряють уряду.

З того часу довір’я постійно зменшувалось у зв’язку з війною в Іраку і економічною непевністю. Не більш як 20% опитуваних вважають, що державні програми правильно керовані.

Опитування також вказують, що частина цинізму, можливо, спричинена впливом грошей на політичні кампанії, наприклад, 76% респондентів кажуть, що «тепер гроші мають більший вплив на політику та обраних офіційних осіб, ніж у минулому». Кількість грошей, які потрібні для того, щоб кандидувати в президенти «знеохочує багатьох добрих кандидатів змагатися за посаду. Так вважають 64% опитаних.

У час, коли розгортається передвиборча кампанія, виявляється, що 55% відсотків американців кажуть, що пересічні люди краще «розв’язували б національні проблеми», ніж обрані офіційні особи. Причому 74 % заявили, що обрані представники діють скоріше у власних інтересах, ніж в інтересах країни.

У час, коли зменшується довір’я до уряду, є сфери, у яких громадськість хоче активнішого уряду. Це стосується таких питань, як боротьба з тероризмом, освіта і навколишнє середовище.

Результати опитування вказують на збільшення розриву між демократами і республіканцями. Вісімдесят відсотків «республіканців і незалежних, які скоріше підтримують республіканців» кажуть, що вони хочуть меншого уряду із меншою кількістю служб, у порівнянні з 31% демократів.

Дивіться також: У США назвали проблеми українських біженців

У США назвали проблеми українських біженців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG