Про багатьох американців відомо, що вони не довіряють своєму уряду, але найновіші опитування вказують, що рівень довір’я тепер «один з найнижчих за останні півстоліття».
Згідно з опитуваннями, що його провів Pew Research Center, результати якого оприлюднено в понеділок, лише 19% американців довіряють уряду «завжди або у більшості випадків».
Це різкий контраст з тим, що було ще 15 років тому, після атак 11 вересня 2001 року, коли 60% американців казали, що вони довіряють уряду.
З того часу довір’я постійно зменшувалось у зв’язку з війною в Іраку і економічною непевністю. Не більш як 20% опитуваних вважають, що державні програми правильно керовані.
Опитування також вказують, що частина цинізму, можливо, спричинена впливом грошей на політичні кампанії, наприклад, 76% респондентів кажуть, що «тепер гроші мають більший вплив на політику та обраних офіційних осіб, ніж у минулому». Кількість грошей, які потрібні для того, щоб кандидувати в президенти «знеохочує багатьох добрих кандидатів змагатися за посаду. Так вважають 64% опитаних.
У час, коли розгортається передвиборча кампанія, виявляється, що 55% відсотків американців кажуть, що пересічні люди краще «розв’язували б національні проблеми», ніж обрані офіційні особи. Причому 74 % заявили, що обрані представники діють скоріше у власних інтересах, ніж в інтересах країни.
У час, коли зменшується довір’я до уряду, є сфери, у яких громадськість хоче активнішого уряду. Це стосується таких питань, як боротьба з тероризмом, освіта і навколишнє середовище.
Результати опитування вказують на збільшення розриву між демократами і республіканцями. Вісімдесят відсотків «республіканців і незалежних, які скоріше підтримують республіканців» кажуть, що вони хочуть меншого уряду із меншою кількістю служб, у порівнянні з 31% демократів.
Дивіться також: У США назвали проблеми українських біженців