Спеціальні потреби

США: сенатори заявили про прогрес на бюджетних переговорах


Сенатори Гаррі Рід і Митч Макконнелл
Сенатори Гаррі Рід і Митч Макконнелл
Сенатори від обох партій опрацьовують угоду, яка дозволить відновити роботу федерального уряду у повному обсязі і уникнути дефолту за боргами США.

Вже третій тиждень уряд США частково закритий, а до можливого банкрутства країни залишаються лічені дні.

Але ця домовленість поки що остаточно не узгоджена і може зіткнутися зі значною опозицією з боку Палати представників, де більшість становлять республіканці.

Вихід із кризи може бути знайдений вже в найближчий час, заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рід.

«Ми досягли значного прогресу», - заявив він.

З ним погодився лідер республіканців сенатор Митч Макконнелл, який відзначив, що дводенні переговори виявилися плідними.

За повідомленнями ЗМІ, угода, яка опрацьовується, передбачає фінансування федерального уряду до 15 січня, дозволяє США продовжувати запозичення до 7 лютого і закладає основу для переговорів обох палат Конгресу з бюджетних питань, які повинні розпочатися негайно і тривати до середини грудня.

Є надія, що ці переговори завершаться угодою з цілої низки фінансових проблем. Можливо, будуть внесені невеликі зміни в закон про реформу системи охорони здоров'я, прийнятий за активної підтримки президента Барака Обами.

Демократи все впевненіше заявляють, що дефолту, з його руйнівними наслідками, вдасться уникнути.

Республіканські сенатори всеж мають надію скористатися загрозою дефолту, щоб заблокувати закон про реформу охорони здоров'я або домогтися введення додаткових заходів жорсткої економії федеральних витрат.

За ознаками, сенатори можуть досягти угоди вже у вівторок. Але наскільки оперативно Сенату вдасться проголосувати за неї, залежить від того, чи відмовляться законодавці від всіляких процедурних зволікань і тактики затягування винесення рішення.

Але навіть якщо Сенат схвалить угоду, зовсім неясно, яка доля її чекає в Палаті представників .

Спікер палати, республіканець Джон Бейнер, заявив, що будь-яка угода, що надійде з Сенату, вивчатиметься Палатою представників, яка, можливо, внесе до неї зміни.

Міністерство фінансів заявляє, що США можуть оголосити дефолт, якщо обидві палати Конгресу - Палата представників і Сенат - не приймуть законопроект про підвищення «стелі» держборгу в однаковій редакції до четверга 17 жовтня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG