Спеціальні потреби

Республіканці та Обама не домовились - до дефолту кілька днів


Прогрес є. Угоди немає. Дефолт США - можливий
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Прогрес є. Угоди немає. Дефолт США - можливий

У четвер у Білому домі Обама опинився у меншості. Говорив з 20-ма республіканцями. На чолі групи – Джон Бейнер. Після півтора годин розмов про шляхи розблокування роботи уряду Білий дім та республіканці видали оптимістичні заяви – переговори пройшли успішно. От лише угоди немає.
Коли країна не платить по рахунках – це називається дефолтом

Між тим Обама вже проконсультувався з лідерами демократів у Сенаті – у них свій погляд на те як повернути на роботу 800 тисяч держслужбовців.

"Це ситуація, коли вони просто не знають чого хочуть. Сподіваюсь, вони таки з цим розберуться. У такому разі ми будемо раді працювати разом. Повторюю вчетверте – відкрийте уряд, давайте розплатимось по боргах. Після цього ми готові до переговорів на будь-які теми", - заявив Гарі Рід.

Політична нестабільність США стає нормою - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Республіканці теж провели нараду – шукали компромісу, який дозволив би відновити роботу уряду та не допустити дефолту країни. Лідер республіканської більшості у Конгресі Джон Бейнер заявив – його партія готова тимчасово підвищити ліміт державних запозичень США, якщо президент погодиться обговорити шляхи урізання бюджету.

"Настав час проявити лідерські якості. Час розпочати переговори. Сподіваюсь, що президент побачить у наших кроках ознаки доброї волі, рішучості частково виконати його вимоги, і розпочати реальний діалог", - сказав Джон Бейнер.

У четвер група законодавців з обох партій приєднались до мітингу держслужбовців перед Капітолієм. Учасники, серед яких і лідер демократів у Конгресі Ненсі Пелосі, під дощем вимагали, щоб республіканці дали Палаті представник проголосувати за відновлення роботи уряду.
У наступний четвер США досягнуть законодавчо встановленого ліміту запозичень

"Ми демократи у Палаті представників дуже і дуже хочемо віддати наші 200 голосів за відновлення роботи уряду. Тож ставте це питання на голосування!", - заявила Пелосі.

У наступний четвер США досягнуть законодавчо встановленого ліміту запозичень. Це значить, що Америка не зможе позичати гроші необхідні щоб платити по боргових зобов’язаннях. Коли країна не платить по рахунках – це називається дефолтом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG