Спеціальні потреби

Система електронного голосування в США - наступна мішень для закордонних хакерів


Електронні машини для голоcування в Огайо

Американські фахівці з кібербезпеки - на прикладі українських виборів 2014 року - переконують: втручання хакерами у виборчий процес цілком реальна перспектива

Фахівці з кібербезпеки США застерігають – у майбутньому іноземні хакери, які атакували комп’ютерну систему Демократичної партії, можуть завдати США ще гірших збитків. На їхню думку, наступною ціллю зловмисників може стати американська електронна система голосування.

Про це кіберпрофесіонали заявили в ефірі програми «Голосу Америки» Hashtag VOA.

Як повідомлялося раніше, «злив» електронної переписки членів Демократиичної партії на сайті WikiLeaks, що стався минулого місяця, не лише змусив піти у відставку голову Національного комітету Демократичної партії США – Деббі Вассерман-Шульц, але й став сильним ударом по іміджу партії загалом. Демократи запідозрюють у кібератаці російських хакерів.

Аналітик із питань кібербезпеки Річард Форно, який є куратором Центру з кібербезпеки у Мерілендському університеті, каже, що результат цієї атаки красномовно свідчить: своїми діями іноземні хакери можуть досягти політичних цілей, відтак – це буде стимулом для них, щоби здійснювати чергові напади у майбутньому.

«Створення перешкод та проблем у внутрішній політиці та політичному процесі в країнах (за допомогою кібератак – ГА.) – це класичний інструмент, який використовує іноземна розвідка для досягнення зовнішньополітичних цілей», – пояснює Річард Форно.

Саме тому небезпека, на його думку, може критися й в такому, здавалося б, досягненні нових технологій – як електронна система голосування.

«Атака на Національний комітет Демократичної партії США показує, що традиційні загрози, які існують у кіберпросторі, залишаються з нами, як і раніше», – вважає Форно.

Електронні машини для голосування є частиною кіберпростору. І саме їх будуть використовувати для голосування виборці у більшості американських штатах під час президентських виборів у листопаді цього року.

Але, якщо вірити даним минулорічного дослідження Нью-Йоркського університету, щонайменше у 43 штатах ці електронні машини - застарілі й не замінювалися останніх десять років.

Чи можуть ці машини зазнати хакерських атак? Відповідь фахівців з кібербезпеки, які зустрілися нещодавно на щорічній профконференції «Чорний капелюх» (Black Hat conference) – однозначне так.

Директорка компанії, яка займається кіберзахистом інтернет-платформ більше тисячі компаній, Тоні Ґідвані каже, що світ уже мав прецеденти кібератак на електронні системи голосування.

«Ми були свідками такого випадку в Україні в 2014-му році, де буквально за три дні до виборів Центральний виборчий комітет зазнав масштабної хакерської атаки, яка поставила під загрозу проведення українських виборів у встановлені терміни», – каже вона.

Тоді програма-вірус, яка підтасовувала результати голосування й переможцем зробила ультра націоналістичного кандидата, який на ділі набрав менше одного відсотка голосів, була виявлена безпосередньо перед самим оголошенням результатів виборів.

Деякі електронні машини, які використовують у США під час виборів, продукують паперові записи. Але і цієї паперової документації може виявитися недостатньо.

Ще один фіхівець із кібербезпеки Йон-Ґон Чон каже, що будь-яка організація, що прагне захистити себе від хакерів, має навчити своїх співробітників спеціальним навичкам й правилам.

«Захист компаній тепер уже не може залежати від керівника служби безпеки або головного менеджера компанії. Кожен співробітник має досконало знати, як вберегтися від нападу, – каже Йон-Ґон Чон. – Незалежно від того чи ви користуєтеся мережею організації чи хмарними технологіями – необхідно випрацювати набір правил, які дозволять співробітникам безпечно працювати на щоденній основі».

Пан Чон пропонує усім співробітникам компанії починати з простого – думати двічі перш, ніж прочитавши лист, клікнути на прикріплене в ньому посилання. Адже саме такий простий клік на невідомий лінк може заразити ваш комп’ютер.

Дивіться також: Чи справді лобіювання України у США провалено? - відповідає активіст діаспори

Чи справді лобіювання України у США провалено? - відповідає активіст діаспори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

XS
SM
MD
LG