Спеціальні потреби

Уряд США: Ура! Ми відкриті!


Білий дім повідомив про відкриття в четвер вранці установ федерального уряду США після того, як Конгрес схвалив угоду, яка відновлює фінансування уряду в повному обсязі і уникає загрози першого дефолту найбільшої економіки світу.

Після декількох тижнів перебування на межі політичної прірви, Сенат і Палата представників, нарешті, ухвалили законопроект про бюджет.

Це сталося після того як республіканці відмовилися від спроб пов'язати його зі змінами в законі про реформу охорони здоров'я, прийнятому за активної підтримки президента Барака Обами.

Обама підписав компромісний законопроект незабаром після півночі.

Глава Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Сільвія Метью Бервелл заявила, що відправленим у неоплачувану відпустку державним службовцям «слід розраховувати на повернення на роботу вранці в четвер».

Втім, досягнута угода є лише тимчасовим заходом і не вирішує основних проблем витрат уряду і дефіциту, в яких позиції республіканців і демократів кардинально розходяться. Вона дозволяє фінансувати уряд до 15 січня і підвищує межу державної заборгованості до 7 лютого. До того часу, законодавцям слід опрацювати угоду про бюджетні витрати.

Вихід з глухого кута було знайдено лише за день до того, як у Міністерстві фінансів повинні були вичерпатися кошти на здійснення нових позик.

Американські ринки зустріли новину про досягнення угоди різким зростанням, наблизившись до історичних максимумів.

Контрольований демократами Сенат схвалив законопроект переважною більшістю голосів ( 81 - «за», 18 - «проти»), після чого його підтримала Палата представників, де більшість складають республіканці ( 285 - «за», 144 - «проти»).

Це дозволило Обамі підписати його рано вранці в четвер, коли, за заявами Міністерства фінансів, країна досягла встановленої раніше межі запозичень в 16,7 трильйона доларів.

Очікується, що відновлення роботи уряду у повному обсязі займе кілька днів. Хоча виконання таких життєво важливих функцій, як оборона і керування повітряним рухом, не припинялосяся, національні парки і такі відомства, як Управління з охорони навколишнього середовища, були, здебільшого, закриті.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG