Спеціальні потреби

Сполучені Штати – на межі дефолту


Сполучені Штати – на межі дефолту
Сполучені Штати – на межі дефолту

Політики у Вашингтоні мають менше місяця, щоб досягнути угоди, яка врятує Сполучені Штати від ймовірного дефолту. 2-го серпня американський уряд досягне максимально дозволеного ліміту позичання. Якщо Конгрес не збільшить ліміту, уряд не зможе більше позичати гроші і опиниться перед вибором: або зупинити фінансування деяких державних програм, або припинити виконувати зобов’язання по раніше взятих кредитах. Обидві альтернативи обернуться катастрофою для американської економіки. Втім політики не поспішають йти на компроміс.

Вперше з 1974-го року Сенат скасував власну тижневу відпустку після Дня Незалежності. Повернутися до Вашингтона сенаторів змусила крайня необхідність – загроза дефолту. З кожного долара, який витрачає уряд США 42 центи йому доводиться позичати. Такі реалії сучасної американської економіки. Через 27 днів розмір урядових запозичень досягне максимально дозволеного Конгресом рівня – 14,3 трильйона доларів. Барак Обама визнає, що його уряд опинився в борговій ямі:

«Ми витратили багато грошей, яких в нас насправді не було».

Конгрес може легко уникнути дефолту. Достатньо проголосувати за підняття боргового ліміту. Так траплялося вже не раз в історії. Втім цього разу законодавці вимагають від уряду спершу погодитись на їхні пропозиції щодо скорочень дефіциту бюджету. При цьому республіканці та демократи мають кардинально різні уявлення про те, як скорочувати дефіцит і не бажають йти на компроміс.

Барак Обама закликав законодавців не ставити долю країни в залежність від політичних амбіцій і запросив лідерів обох партій у Сенаті на переговори у Білий дім.

«Я сподіваюся, що всі залишать ультиматуми та політичну риторику за дверима і ми зробимо те, що найкраще для економіки і для нашого народу», – заявив президент.

В основі конфлікту між обома партіями – різні погляди на те, як зменшити дефіцит бюджету. Демократи підтримують президента, який хоче в першу чергу збільшити доходи бюджету, і для цього – скасувати податкові пільги для найбагатшої частини населення і корпорацій. Республіканці виступають категорично проти підняття податків.

«Вашингтон мусить почати менше витрачати. А збільшення податків – це найпростіший спосіб, в якому уряд бачить вихід з ситуації», – зазначив республіканець Мітч Макконел.

На думку Республіканської партії – скорочення дефіциту можна досягти, якщо уряд скоротить частину державних і соціальних програм і почне витрачати менше.

Білий дім частково готовий скорочувати програми і навіть знайшов, як зекономити в бюджеті майже 2 трильйони доларів. Втім без скасування податкових пільг, вважає уряд, усі інші кроки будуть недостатніми.

За останні кілька місяців, відколи почалися переговори про підняття боргового ліміту, жодна з партій не виявила бажання йти на компроміс. І часу для цього залишається все менше.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG