Спеціальні потреби

США вперше утрималися від голосування в справі резолюції про кубинське ембарго


Саманта Пауер
Саманта Пауер

Посол США Саманта Пауер пояснила це тим, що введені близько 60 років тому санкції показали свою неефективність

США вперше утрималися при голосуванні про резолюцію ООН, що закликає Вашингтон зняти економічне, торговельне і фінансове ембарго проти Куби, що діє майже 60 років.

Останні 25 років Генеральна Асамблея ООН проводила символічне щорічне голосування, яке закликає до зняття санкцій, введених в роки «холодної війни».

У минулому році міжнародне співтовариство було практично одностайне в своїй позиції, і лише США та Ізраїль голосували проти скасування ембарго. Цього року обидві країни утрималися.

«Сполучені Штати завжди голосували проти цієї резолюції, – заявила Генеральній Асамблеї посол США Саманта Пауер перед голосуванням. – Сьогодні Сполучені Штати утримаються».

Вона пояснила зміну позиції тим, що санкції не працюють.

«Президент Обама неодноразово говорив, що ця політика замість ізоляції Куби приводила до ізоляції США, в тому числі тут, в ООН», – сказала вона.

У той же час, зазначила дипломат, утримання від голосування не означає, що США згодні з усією політикою і практикою кубинського уряду, особливо в тому, що стосується прав людини, і також не означає, що Вашингтон згоден з державами, які стверджують, що дії США суперечать міжнародному праву і Статуту ООН.

«Ми категорично відкидаємо ті заяви в резолюції, які припускають зворотне», – сказала вона, коментуючи документ Генеральної Асамблеї.

Дивіться також: Як насправді за престиж Росії борються тепер не лише люди Кремля, а і комп’ютерні віруси

Як насправді за престиж Росії борються тепер не лише люди Кремля, а і комп’ютерні віруси. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG