Спеціальні потреби

Прийняття закону щодо України в Конгресі підтвердило позапартійність підтримки - Дейчаківський


Прийняття Конгресом законопроекту щодо України підтвердило позапартійність підтримки України – каже старший радник Гельсінської комісії Орекст Дейчаківський. З ним спілкувався Руслан Петричка.

Орест Дейчаківський, який багато років працює на Капітолійському пагорбі, каже, що вперше бачить таку велику увагу з боку уряду та законодавців США до України. За останній час Конгрес США прийняв цілу низку резолюцій і закон на підтримку України.

«Резолюції важливі, але вони не мають зобов’язального характеру. Вони радше показують настрої Конгресу щодо того чи іншого питання. Закон же обов’язковий до виконання. Ним передбачене фінансування певних процесів, у ньому прописані санкції, які уряд мусить застосувати».

У тексті закону, який на цьому тижні схвалив Конгрес США, передбачено допомогу Україні в кредитуванні, сприяння у пошуку та поверненню вкрадених колишніми чиновниками активів, санкції проти осіб, а також їх родичів та близьких посібників, які причетні до порушень прав людини чи підриву суверенітету України. Орест Дейчаківський вражений, наскільки швидко і одностайно Конгрес прийняв цей закон.

«Я думаю, прийняття цього закону було незвичним, безпрецедентним явищем. По-перше, за документ повинні були проголосувати і Палата представників, і Сенат. Конгрес останнім часом працює дуже непродуктивно, особливо Палата представників, де більшість контролюють республіканці. Переважна більшість законопроектів, які виносяться на розгляд, ніколи не досягають стадії голосування. Розгляд законопроектів часто триває місяці чи навіть роки. Закон щодо підтримки демократії у Білорусі розглядався багато років. Також багато років приймався закон Магнітського. В Конгресі представлено багато інтересів: і партійних, і особистих, там задіяно багато лобістів. Всі ці інтереси потрібно врахувати при прийнятті закону. Це дуже непросто».

Він продовжує:

«Але закон щодо України отримав максимальну двопартійну підтримку і в Палаті представників, і в Сенаті. І повірте мені, розгляд цього закону відбувся зі швидкістю світла. Весь процес тривав менше місяця. Це вражаюча і швидка підтримка обох партій в обох палатах Конгресу демонструє, наскільки одностайною є позиція американських законодавців щодо підтримки України і засудження агресії Росії».

Також, за словами Дейчаківського, прийняття закону на підтримку України свідчить про повний провал російської пропаганди у США, за допомогою якої Кремль намагався виправдати свою агресію щодо України.

«Путінська пропаганда і його аргументи щодо анексії Криму – нібито з метою захисту російськомовних менших, чи звинувачення українського уряду у фашизмі – принаймні в цій країні путінська пропаганда повністю не спрацювала. Люди розуміють, що ці аргументи позбавлені змісту. Якщо б Конгрес повівся на цю пропаганду, або якби в Україні насправді притіснялися меншини чи владу захопили неонацисти – Конгрес ніколи б не підтримав такою переважною більшістю цей закон. У США всі розуміють, якою є реальність».

У четвер президент Барак Обама підписав у Білому домі законопроекти на підтримку суверенітету, територіальної цілісності, демократії та економічної стабільності України.
  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG