Спеціальні потреби

До Бірми прибув перший за останні 22 роки посол США


Посольство Сполучених Штатів у Бірмі повідомило про прибуття в країну першого за останні 22 роки посла США.

За повідомленням посольства США у Рангуні, посол Дерек Мітчелл прибув у Бірму в середу і негайно вирушив до столиці країни Неп’їдо, щоб вручити вірчі грамоти президенту країни Тейну Сейнові. Попередньо Мітчелл був спеціальним посланником президента Обами до Бірми.

США вирішила відновити дипломатичні стосунки з Бірмою після того, як уряд розпочав в країні демократичні реформи.

Втім, у середу адміністрація Обами повідомила про пом’якшення обмежень на американські компанії, які зацікавлені у веденні бізнесу у Бірмі. У заяві Білого дому зазначається, що послаблення таких санкцій надасть «негайної спонуки» реформаторам і діятиме на користь бірманського народу.

Проте у заяві також зазначається, що Сполучені Штати «глибоко занепокоєні» відсутністю прозорості в інвестиційному кліматі Бірми і роллю військових в економіці країни.

У Бірмі, де майже півстоліття керувала військова хунта, торік у березні був сформований цивільний уряд, який уже звільнив сотні політв’язнів, розширив свободу преси і вдається до інших заходів у бік демократизації, включно з запровадженням економічних реформ.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG