Спеціальні потреби

США модернізують ядерну бомбу В61


B61
B61

Програма спрямована на забезпечення ядерного стримування в умовах скорочення арсеналу

За повідомленням Національного управління ядерної безпеки США, у 2020 році Сполучені Штати планують випустити перший зразок модернізованої атомної бомби B61-12. Завдяки модернізації, бомба 12-ї модифікації зможе прослужити, як мінімум, ще 20 років.

Управління схвалило початок інженерної фази програми з продовження терміну служби ядерної боєголовки B61-12. Цьому заключному етапу перед початком виробництва передували чотири роки розробки. Серійне виробництва США намітили на 2020 рік.

Завдяки програмі, ядерні і неядерні компоненти боєголовки переробляються, щоб продовжити термін служби виробу, в той же час покращуючи його безпеку і надійність.

За словами керівника управління Франка Клоца, в чинній моделі В61 використовуються найстаріші компоненти в американському арсеналі; реалізація програми продовжить термін служби бомби на 20 років.

«Подібні програми з продовження терміну служби безпосередньо реалізують вказівки президента Обами з підтримки безпечних, надійних і ефективних засобів ядерного стримування при одночасному скороченні арсеналу», - заявив міністр енергетики США Ернест Моніз, додавши, що модернізація В61-12 дозволить закінчити використання В83-1 - останньої бомби мегатонного класу в американському ядерному арсеналі.

Дивіться також: Чи справді лобіювання України у США провалено? - відповідає активіст діаспори

Чи справді лобіювання України у США провалено? - відповідає активіст діаспори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG