Спеціальні потреби

Проект бюджету США 2018 передбачає скорочення допомоги Україні на 68,8% - Foreign Policy


Обіцянка президента Дональда Трампа дотримуватися політики «Америка понад усе» включає план щодо значного скорочення допомоги країнам, що розвиваються, і об’єднання USAID з Державним департаментом.

Про це йдеться у статті, опублікованій в американському виданні Foreign Policy.

Оприлюднений у березні адміністрацією США план бюджету передбачає скорочення на третину допомоги країнам на шляху розвитку, проте деталей тоді не було подано. Згідно з 15-сторінковим бюджетним документом Держдепартаменту, отриманим Foreign Policy, перегляд бюджету включає переливання грошей з програми допомоги на розвиток у програму, яка тісно пов’язана з цілями національної безпеки.

У документі детально з’ясовуються плани адміністрації Трампа щодо скорочення прямої міжнародної допомоги у фіскальному 2018 році. Деякі скорочення, як зазначає Foreign Policy, стосуватимуться країн, які вважаються стратегічно важливими.

Щодо України, про яку в цьому відношенні згадують автори, обсяги допомоги на 2018 рік в попередньому плані бюджету мали би складати понад $570 млн. Натомість, новий проект передбачає скорочення фінансування до $177 млн.

Як повідомляє видання, cкорочення, передбачені у відсотках, -- 68,8%.

«Однією з головних тем і цілей політики США в Україні протягом багатьох років було заохочувати їх рухатися в напрямку європейських інституцій», - заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

«Це в інтересах США, щоб вони не рухалися в бік російських інституцій», - додав Тейлор, нинішній віце-президент Інституту миру.

При цьому, як пише Foreign Policy, з огляду на двопартійну опозицію до скорочення міжнародної допомоги, Конгрес, швидше за все, не погодиться на всі пропоновані адміністрацією США скорочення.

Республіканський сенатор Ліндсі Ґрем пішов далі і оголосив бюджет Трампа -- мертвонародженим.

Дивіться також: Страшна реальність життя нелегальних іммігрантів відображена у виставці «Вийнятковий стан»

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG