Спеціальні потреби

Обама міняє плани щодо виведення американських військ з Афганістану


Президент Барак Обама повідомив про відстрочення планованого виведення американських військ з Афганістану наступного року.

Виступаючи в Білому домі, президент сказав, що він втримає нинішню кількість військ у розтерзаній війною країні на рівні 9 800 протягом більшості наступного року, перед тим, як скоротити їх до 5 500 до часу залишення президентської посади у січні 2017 році. Він сказав, що американська місія виконуватиме два головні завдання – навчатиме афганські сили та проводитиме антитерористичні операції. Афганські сили – додав Обама – ще не такі сильні, якими повинні бути, і що Талібан мав деякі досягнення у сільських районах та здатний провести криваві атаки в містах.

Торік Обама обіцяв вивести з Афганістану всі американські війська до кінця 2016 року за винятком невеликого контингенту із 1000 військовослужбовців у посольстві США в Кабулі, кажучи, що вже час для США «перегорнути сторінку» у війні, яка розпочалася у 2001 році у відповідь на терористичні атаки проти Сполучених Штатів.

Офіційні особи кажуть ці зміни є результатом кількамісячних нарад між Білим домом, військовими керівниками Міністерства оборони і польовими командирами та афганськими офіційними особами, та після того, як афганські війська на короткий час втратили контроль на користь Талібану над північним містом Кундуз.

Згадані 5 500 американських військовослубовців будуть базовані в Кабулі, Баграмі, Джалалабаді та Кандагарі.

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG