Спеціальні потреби

WSJ: Україна заручилася підтримкою майстрів таємної війни в Афганістані


Два архітектори таємної війни США в окупованому Радянським Союзом Афганістані тепер допомагають Україні налагодити поставки американського летального зброї. Про це повідомляє газета Wall Street Journal.

Газета представила їх як консультанта Пентагону Майкла Піллсбері і колишнього республіканського сенатора Ґордона Гамфрі.

На думку газети, серед американців, які переконують вперту адміністрацію президента Барака Обами почати постачання зброї Україною, знайдеться мало експертів з таким досвідом, як у Піллсбері і Ґамфрі.

У середині 1980-х років, коли вони прийшли до висновку, що президент Рональд Рейган не відносився серйозно до ідеї озброєння афганських моджахедів, вони разом з конгресменом Чарлі Вілсоном розробили найбільшу таємну програму в історії ЦРУ, нагадує Wall Street Journal.

Відчувши на собі удари передової американської зброї, яка постачалася місцевим силам і включала зенітні ракети «Стінґер», радянська армія залишила Афганістан у 1989 році. Незабаром після цього Радянський Союз розпався.

Видання пише, що члени делегації президента України Петра Порошенка зустрічалися з Піллсбері і Гамфрі під час візиту українського лідера до Вашингтона у вересні минулого року.

Вони провели українських офіцерів по Пентагону, як колись у 1980-х роках проводили афганських командирів, йдеться в статті.

Вони також допомогли організаціям українських американців пролобіювати за створення групи (кокус) у складі Сенату, щоб переконати президента Обаму розпочати постачання озброєнь.

Група була створена за образом кокусу, який Гамфрі очолював в 1980-х роках.

Український кокус в Сенаті був сформований 9 лютого, пише Wall Street Journal. У квітні його співголова, республіканський сенатор Роб Портман, побував з візитом у Києві, щоб оцінити військові потреби країни. Інші члени кокусу зустрічалися з українськими делегаціями в Вашингтоні.

Піллсбері і Гамфрі вважають, що у випадку України ситуація більш переконлива, ніж колись була з афганськими повстанцями, зазначає газета.

«Це прозахідний уряд, якому потрібна зброя, – цитує видання Піллсбері. – Він більш легітимний, ніж купка партизанів».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG