Спеціальні потреби

У бюджеті Пентагону 2016 не буде грошей на підтримку України та країн Балтії - ЗМІ


Оголошений Білим домом проект військового бюджету США на 2016-й рік передбачає менше коштів на програму "Посилення гарантій союзникам" (European Reassurance Initiative), ніж з цією ж метою вже виділено на 2015-й рік. При цьому США переформатували витрати таким чином, що на війькові навчання союзників у 2016-му може бути витрачено помітно більше коштів, ніж у поточному році. Про це йдеться у аналітичному огляді проекту військового бюджету підготовленого проектом War is Boring.

"Пентагон сподівається стримати Росію з невеликими витратами", - вважають автори матеріалу.

Лише 800 мільйонів доларів із трильйонного бюджету, який Білий дім передбачає для Пентагону на 2016-й рік, буде виділено на програму, головним завданням якої є стримання Росії на фоні її агресії проти України. Це рівно на 185 мільйонів доларів менше, ніж програма ERI отримала цього року - пишуть у виданні.

Запронований на 2016 бюджет Пентагону також не передбачає продовження цьогорічного фінансування у розмірі 175 мільйонів доларів "на підтримку України та країн Балтії" - звертає увагу видання.

Головним акцентом програми у 2016-му році мають стати військові навчання. Усього на ротацію американських військових та їх обладнання у Європі для різних військових навчань у 2015-му році передбачано 470 мільйонів доларів - на 60 мільйонів більше ніж у поточному році.

Плани приділити особливу увагу підготовці військ США та НАТО до операцій, які потрубватимуть швидкого розгортання, ще на початку року анонсував заступник міністра оборони США Роберт Ворк.

"Ми працюємо над тим, щоб покращити здатність НАТО швидко розгортати сили під час кризи, виключно з посиленням сил швидкого реагування", - заявив тоді Ворк.

Дивіться також : Росія не змінилась з часів царизму - командувач сухопутних військ НАТО

Росія не змінилась з часів царизму - командувач сухопутних військ НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG