Спеціальні потреби

У новій війні Україну підведе військове командування - прогноз поновленого конфлікту від ICG


Вірогідність відновлення повномасштабних бойових дій на сході у наступні тижні дуже висока, а у збройних силах України - криза командування, яку керівництво країни не лише не намагається полагодити, а навіть просто не визнає. Про це йдеться у брифінгу міжнародного аналітичного центру "Міжнародна кризову група".

Якщо відновляться масштабні бойові дії, все залежатиме від рівня військового командування - попереджають експерти.

Вони вважають : сепаратисти матимуть перевагу у відновленому конфлікті завдяки оперативному командуванню, яке забезпечують російські військові.

Перемога сепаратистів у Дебальцевому, хоча і обійшлась для них колосальними жертвами, викрила гостру хворобу української армії - пишуть у МКГ - ЗСУ очолюють некомпетентні та іноді корумповані командири, які або не здатні спланувати успішну бойову операцію, або не бажають її очолити. Вони по суті відсторонюються від командування, лишаючи бойових напризволяще.

"Офіцери середньої командної ланки відкрито критикують командування, а уряд на це не реагує. Доповіді з обох боків протистояння безпомилково вказують, що українські війська сповнені рішучості, але не мають компетентного командування.


Експерти МКГ відзначають, що сепаратисти завдяки військовому командуванню, яке надається Москвою, впевнено наближаються до створення повнофункціональної армії, проте вирішальну роль у відновлених бойових діях відіграє збройна допомога Росії, яка включатиме і зброю, і радників і російських солдатів.

Єдиним стримуючим фактором для Росії у цій ситуації є вірогідність нових санкцій з боку ЄС та США.

"Вони можуть становити проблему для країни з 20-відсотковою інфляцією, ймовірність банківської кризи та безпрецедентним відтоком іноземного капіталу", - відзначають у МКГ.

Прикметно, що песимістичні прогнози цього аналітичного центру не співпадають з оцінками деяких професійних військових та політологів.

Адріан Каратницький, експерт міжнародного аналітичного центру "Атлантична Рада", який базується у Вашингтоні, у коментарі для "Голосу Америки" відзначив :

"Песимістичні висновки МКГ про військове командування України не поділяють такі військові аналітики, як генерал армії США у відставці Веслі Кларк (колишній головнокомандувач військ НАТО - прим.) та генерал армії США у відставці Патрік Гьюз, колишній голова Агенції військової розвідки США (DIA). Прикметно, що немає ознак того, над доповіддю МКГ працювали експерти, які мають досвід аналізу структури військового командування. Підозрюю, що доповідь підготували політологи без необхідного досвіду", - відзначив Адріан Каратницький.

Каратницький також заявив, що окремим прикладом успішної роботи військового командування ЗСУ може стати "розумна інтеграція добровольчих підрозділів до складу армії, що посилить її боєздатність".

Дивіться також : Спів-автору "Закону про підтримку свободи в Україні" висунули офіційні звинувачення

Спів-автору "Закону про підтримку свободи в Україні" висунули офіційні звинувачення. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG