Спеціальні потреби

США звинуватили Росію в «відвертій брехні»


У четвер голова Постійного представництва США при в ООН Саманта Пауер звинуватила Москву в тому, що вона «відверто брехала» про свою роль в Україні, в той час як члени Ради Безпеки ООН зажадали, щоб Росія вивела своїх бійців з України і пригрозили ввести нові санкції.

Засідання було скликане через кілька годин після того, як високопоставлений український чиновник повідомив, що дві колони російських танків і військової техніки випустили ракети по українському прикордонному посту, після чого в'їхали на територію країни.

У своєму виступі на екстреному засіданні, Саманта Пауер зазначила, що Рада Безпеки проводить вже 24-е засідання, присвячене подіям в Україні та сутичкам між проросійськими сепаратистами і новим українським урядом.

«Щоразу формулювався недвозначний єдиний заклик: «Росія, припини цей конфлікт». Росія не слухає», - сказала вона, додавши, що угруповання російських військ біля кордону з Україною досягло рекордних розмірів з кінця травня, коли воно почало формуватися.

«Росія маніпулювала, напускала туман і відверто брехала», - заявила Пауер. За її словами, США працюватимуть зі своїми партнерами в Європі та Великій сімці з метою «посилювання наслідків» для Росії.

Франція також попередила про посилення санкцій, якщо ескалація конфлікту продовжиться.

Посол Росії Віталій Чуркін звинуватив Київ у тому, що він веде війну з власним народом. При цьому він не заперечував наявності в Україні російських бійців.

«На Сході України є російські добровольці. Цього ніхто і не приховує», - заявив він. Водночас дипломат поставив питання про присутність західних радників в Україні і про джерела отримання зброї українськими військами.

Чуркін заявив, що хоче направити наступне «послання» до Вашингтона: «Перестаньте займатися втручанням у внутрішні справи суверенних держав».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG