Спеціальні потреби

Росія заблокувала спонсоровану США резолюцію щодо розслідування хімічних атак у Сирії


Російські дипломати в ООН
Російські дипломати в ООН

Уже десятий раз з моменту початку громадянської війни в Сирії Москва заблокувала резолюцію ООН щодо цієї близькосхідної країни

Росія в десятий раз з моменту початку громадянської війни в Сирії в 2011 році заблокувала резолюцію Ради Безпеки ООН у справі цієї країни.

На цей раз Москва наложила вето на проект резолюції, розроблений Сполученими Штатами, і призначений для поновлення розслідування хімічних атак у Сирії.

Дія спільного мандату ООН та Організації з заборони хімічних озброєнь (ОЗХО) закінчується в п’ятницю 17 листопада.

Голова Постійного представництва США при ООН Ніккі Гейлі заявила:

«Позбавляючи нас можливості вказати на нападників, дії Росії підривать наші можливості запобігти майбутнім атакам. Ассад і ІДІЛ вже не будуть попереджені за застосування хімічних озброєнь.

Накладаючи вето на американський варіант резолюції, Росія скасувала свій, оскільки він не отримав необхідної підтримки перед винесенням на голосування.

26 жовтня експерти Об’єднаної місії ООН та ОЗХО розповсюдили доповідь, з якої виникало, що за використання забороненого хімікату зарин в авіаударі 4 квітня на сирійськое місто Хан-Шейхун відповідальність несуть сирійські урядові війська.

В Москві тоді було заявлено, що в доповіді як докази використовуються «задіяні свідчення, і для російської сторони потрібно провести детальний аналіз цього документа».

Для затвердження резолюції про продовження спільного мандату ООН та ОЗХО потрібно дев’ять голосів, а також, щоб жоден з постійних членів Ради Безпеки ООН – США, Франція, Росія, Великобританія і Китай – не наклали вето на запропонований документ.

Проект резолюції підтримали 11 країн. Россія и Болівія проголосовали проти, а Китай і Єгипет стрималися.

В результаті атаки 4 квітня на місто Хан-Шейхун у сирійській провінції Ідліб загинуло близько 90 людей, у тому числі жінки та діти.

Незабаром після атаки США нанесли ракетний удар по сирійській авіабазі, з якої, за даними розвідки США, вилетіли сирійські бомбардувальики, які завдали хімічного авіаудару.

Дивіться також: Як з брудної води отримати електроенергію та добрива – приклад очисної станції американської столиці

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG